Odvjetnici repera Seana 'Diddyja' Combsa u utorak su podnijeli zahtjev za njegovim puštanjem iz zatvora prije izricanja presude u listopadu, ponudivši jamčevinu u iznosu od 50 milijuna dolara koja bi mu omogućila da bude u kućnom pritvoru u Miamiju
Odvjetnici su kao argument naveli da Sean 'Diddy' Combs ne predstavlja rizik - ni kada je posrijedi potencijalni bijeg niti je opasan za javnost.
Prema njihovu prijedlogu 55-godišnji reper bio bi zatvoren u vili u Miamiju, odakle bi izlazio samo zato da bi se povremeno pojavio na sudskim ročištima. Prethodne zahtjeve za puštanjem na slobodu predsjedavajući je sudac odbio.
U ŠETNJI S DJECOM
Pokušavaju proći 'ispod radara': Skandal s Diddyjem zagorčao je život Mili i Ashtonu
Porota ga je proglasila djelomično krivim
Combs je uhićen u New Yorku u rujnu 2024. zbog višestrukih optužbi za seksualne delikte. U poznatom suđenju održanom ranije ovog mjeseca, porota ga je proglasila djelomično krivim, osudivši ga samo po optužbama vezanim uz prostituciju - najmanje teškoj od svih optužbi s kojima je suočen.
Sada mu prijeti i do 20 godina zatvora. Najteža presuda mogla bi biti i doživotno izdržavanje zatvora. Izricanje presude zakazano je za 3. listopada. Combs ostaje u pritvoru u New Yorku.
Tužitelji su Combsa optužili za zlostavljanje i prisiljavanje većeg broja žena na neželjeni seks tijekom više godina. Za vrijeme suđenja koje je privuklo golemu međunarodnu pozornost, nekoliko je svjedokinja na sudu svjedočilo o višegodišnjem seksualnom i fizičkom zlostavljanju.