Naj-sam-Europski Milan Bandić
Naj sam ponosniji. Ovo će biti europska fontana za europsku Hrvatsku – rekao je zagrebački gradonačelnik Milan Bandić nakon obilaska gradilišta desetke milijuna vrijednih vodoskoka, koji su bili predmet pravog rata u zagrebačkoj gradskoj vlasti.
Osim što je svojom izjavom pokazao da bi ga - što se poznavanja hrvatskog tiče - trebalo vratiti u osnovnu školu, naj-sam-Bandić demonstrirao je, opet, svoju sklonost političkom trashu. Novinarima je kao veliku tajnu otkrio zašto je, po njemu, riječ o europskim fontanama. Zato, rekao je, što ih gradi u spomen ulaska Hrvatske u Europsku Uniju. Da bi ta luksuzna investicija imala veze s njegovom predizbornom kampanjom, koju vodi gradskim parama, o tome ni spomena. Fontane će, nastavlja gradonačelnik, biti europske i zato što će imati 28 mlaznica, točno koliko i EU ima članica. !“A najviši će mlaz simbolizirati Hrvatsku!“
Koja genijalna zamisao! Posve na razini Kerumovih ideja o gigantskom Isusovom kipu na Marjanu. Poteštat koji je upropastio Split predstavlja se kao graditelj najmonumentalnijih spomenika. Ima u tome neke logike. Vlastiti se podbačaji pokušavaju kamuflirati lažnim sjajem i šušurom. Gradovi i njihovi stanovnici sve su siromašniji, ali su zato Potemkinova sela njihovih gradonačelnika impresivna. I Bandić je Zagreb bacio na koljena, ali će zato nebu pod oblake prskati fontane.