NOVO GORIVO LOKOSA

Kramarić zablistao u debiju za Lokomotivu

24.02.2012 u 18:55

Nakon 83 dana pauze MAXtv Prva liga se vratila na TV ekrane. Dvoboj Varaždina i Rijeke nije odigran zbog suspenzije domaćina i bit će registriran rezultatom 3:0 za Rijeku, dok je Lokomotiva nakon 90 minuta na Maksimiru istim rezultatom svladala Zadar

Dok je Rijeka upisala i druga 'besplatna' tri boda u posljednja četiri kola, Lokomotiva je pred gotovo praznim Maksimirom pokazala novo, svježe lice. Pobjeda 3:0 realan je ogled stanja na terenu, a Zadranima nije pomogla ni činjenica što su više od sat vremena igrali bez isključenog igrača.

Novi trener Tomislav Ivković na teren je izveo svu trojicu prinova iz Dinama, i upravo su se Ademi, Šitum i Kramarić pokazali kao autori ključnih treneutaka u uvjerljivoj pobjedi.

Već u trećoj minuti Kramarić je probio lijevu stranu i ubacio za strijelca Šituma, dok je vrijedni Ademi u 26. izborio crveni karton Mršića koji mu je laktom razbio arkadu.

Vratar Lokomotive Picak, koji će dobiti pravu priliku nakon odlaska Mitrovića u Dinamo, nije dobio priliku demonstrirati svoj talent, jer je Lokomotiva osujetila gotovo sve napadačke ambicije gostiju. Zadrani su se mogli nadati povratku sve do 72. minute, ali tada Kramarić zabija jedan odbijnac nakon kornera, da bi u 85. minuti isti igrač petom zabio za konačnih 3:0.

Tijekom čitave jeseni Andrej Kramarić je za Dinamo odigrao samo šest minuta, a već u debiju za Lokomotivu s dva je gola pokazao da u njegovim nogama još ima dinamita i da mu karijera stigne otići u najavljivanu uzlaznu putanju.

Lokomotiva je ovom pobjedom preskočila Osijek i zasjela na petu poziciju ljestvice MAXtv Prve lige, dok je Zadar ostao na 11. mjestu, posljednjoj poziciji koja obećava ostanak u prvoligaškom društvu i iduće sezone.

Lokomotiva Zadar 3:0
Varaždin Rijeka 0:3