SUDAR DIVOVA

Gomezov bljesak za pobjedu Njemačke

09.06.2012 u 20:31

Večernja utakmica drugog dana Eura donosi pravi nogometni spektakl. Njemačka i Portugal 'potući' će se za prve bodove na prvenstvu

Nakon što je prvom susretu B skupine Danska šokirala Nizozemsku, pred nama je druga utakmica, i to između Njemačke i Portugala.

Njemačka je protutnjala kvalifikacijama i, prema mnogim stručnjacima, 'elf' je kandidat za osvajanje Eura. S druge strane će im stajati Portugal predvođen Cristianom Ronaldom te 'kapetanom' obrane Pepeom.

Njemačka - Portugal1:0

Njemačka: Neuer, Hummels, Badstuber, Lahm, Boateng, Khedira, Schweinsteiger, Özil, Müller (od 90. Bender), Podolski, Gomez (Klose)
Portugal: Rui Patricio, Bruno Alves, Pepe, Fabio Coentrao, Joao Pereira, Miguel Veloso, Joao Moutinho, Raul Meireles, Nani, Cristiano Ronaldo, Helder Postiga (od 70. Oliveira)
Završila je utakmica!!
90'+3 nova fantastična prilika za Portugal, Nani je pucao s deset metara, ali je pogodio u njemački blok
90'+2 ušli smo u sudačku nadoknadu, sve je manje nade za Portugal
88' kakva prilika Portugalaca!
Izigrali su Nijemce da bi Varela iz blizine tukao, no Neuer je briljantnom reakcijom obranio
86' ulazimo u završnicu. Svi njemački igrači su na svojoj polovici. Portugalci nemaju više što izgubiti
84' Nani je tukao i pogodio gredu!
84' probudili su se Portugalci koji sada sve više stišću i prijete
82' prvi pravi pokušaj Ronalda, koji je izvrsno tukao, ali Neuer se nije dao iznenaditi
80' umjesto Gomeza ulazi Klose
77' puca obrana Portugala. Nijemci lakoćom se probijaju po bokovima. 'Elf' je sve opasniji i opasniji
74' Khedira je ubacio s lijeve strane, a najviši u skoku bio je Gomez i donio prednost Njemačkoj
74' GOOOL za Njemačku!!!

71' trude se Nijemci ne bi li probili obrambeni blok Portugala, ali jednosatavno im ne uspijeva
63' Boateng je spasio Njemačku od pogotka. Izvrsna akcija Portugala, lopta je došla do Ronalda, a Boateng je skinuo loptu s njegove noge
60' drugo poluvrijeme krenulo je uzbudljivo, akcijom Njemačke, no to je sve što smo zasad vidjeli. Obrambeni zid Portugala je zasad neprobojan za njemačke nogometaše
57' brzo izvedena akcija 'elfa' koju je završio Gomez udarcem glavom visoko iznad portugalskog gola
52' Özil je krasno probio desnu stranu, no njegov ubačaj je bio previsok za Podolskog
48' sjajno se Nani oslobodio Lahma, ali je Hummels u posljednji tren reagirao i glavom izbacio loptu u korner.
46' započelo je drugo poluvrijeme novom prilikom 'elfa', ali opet neprecizno

___________________________________________
45' zavšilo je prvo poluvrijeme
45' greda Portugala!! Nakon kornera Pepe je tukao i pogodio gredu, a lopta se odbila točno na gol crtu. Nevjerojatni peh za Portugalce, odnosno sreća za 'elf'
43' žuti karton za Badstubera zbog oštrog starta na Naniju
40' dobra prilika za Njemačku, ispala je portugalska obrana, a Müller s lijeve strane s desetak metara puca neprecizno
39' ulazimo u završnicu prvog dijela. Nijemci trenutno imaju laganu terensku premoć
33' čuju se prvi zvižduci na račun onog što igrači pokazuju na terenu
31' čista situacija za Podolskog koji je 'zaboravljen' pucao sa 13 metara, ali daleko iznad gola
28' potpuno se umrtvila igra. S obzirom na kvalitetu igrača obiju reprezentacija, ono što se prezentira na terenu je dosta slabo
24' udarac Podolskog iz slobodnog udarca, ali on pogađa živi zid
23' Nijemci jednostavno ne mogu probiti vezni red Portugala
19' statistika govori da je lopta puno više vremena u njemačkim nogama, no to se na terenu ne vidi, barem ne prema prilikama
17' prva prava prijetnja Portugala. Cristiano Ronaldo je uspio probiti svoju stranu i ubaciti u peterac, no Postiga se nije dobro snašao
12' prvi žuti karton na utakmici dobio je portugalski napadač Postiga jer je srušio Neuera
9' izvrsna akcija 'elfa'. Ubacio je Müller do Podolskog koji tuče s vrha šesnaesterca, ali Rui Patricio još jednom je na mjestu
8' odmah na početku obje reprezentacije postavile su se čvrsto i taktički vrlo pametno.
6' uvodne minute protekle su u dosta dinamičnoj igri, no valja priznati da se još igra nije razvila.
2' sjajno je ubacio Boateng, a izvrsno je skočio Gomez, no Rui Patricio brani. Prva ozbiljna prilika Njemačke
1' započeo je ogled divova Njemačke i Portugala