Koprivničko-križevačka županija tone na ljestvici po gospodarskoj razvijenosti, a bila je uz bok Krapinsko-zagorskoj, Varaždinskoj i Međimurskoj županiji, stoga je nužna promjena koju sa sobom donosi kandidat za župana SDP-ov Tomislav Golubić, poručeno je u utorak u Koprivnici
Nije dovoljno da aktualnom župana Darku Korenu svako malo dođe na kavu premijer Andrej Plenković i tapša ga po leđima, nužno je realizirati projekte i podizati standard građana županije, rekao je SDP-ov Mišel Jakšić na konferenciji za novinare uoči drugog kruga lokalnih izbora.
On u svom bivšem suradniku na mjestu pročelnika Upravnog odjela za izgradnju grada, upravljanje nekretninama i komunalno gospodarstvo SDP-ovom Tomislavu Golubiću vidi idealnog župana. Jer, kako kaže, operativac je koji je znao realizirati brojne koprivničke projekte.
“Opet smo u kampanji od Korena slušali o projektu gradnje brze ceste, učeničkog doma, srednje škole u Koprivnici, o potrebi navodnjavanja poljoprivrednih površina”, ukazao je Jakšić i dometnuo kako je riječ o idejnim skicama koje se ponavljaju iz kampanje u kampanju.
Sam Golubić je kazao da je dosta propuštenih prilika te se ne boji preuzeti odgovornost i opravdati povjerenje birača nakon što mu u nedjelju pruže priliku kako bi vodio županiju.
“Nije mi potrebno Plenkovićevo tapšanje po leđima da se u Županiji radi bolje, da je vratimo u vrh po razvijenosti kao što su ostale županije sjevera”, izjavio je Golubić. On je podupro štrajk radnika Zvijezde, Jamnice i PIK Vrbovca, ali se založio i za to da Podravka plaće svojih radnika izjednači s primanjima u javnom sektoru. Tim više što država ima vlasničkog udjela u koprivničkoj kompaniji.
Golubića su na konferenciji poduprli Krapinsko- Zagorski župan Željko Kolar, Međimurksi Matija Posavec i Bruno Ister, kandidat za župana Varaždinske županije. Složili su se da administrativni ustroj ne mora i nije prepreka za bolju suradnju sjevernih županija. Ona će, rečeno je, biti bolja ako Golubić sa svojim svježim idejama i radnom energijom postane Koprivničko-križevački župan. Na taj način neće se osnažiti samo sjever Hrvatske, nego cjelokupno hrvatsko gospodarstvo koji je predvodnik njegovog razvoja.