LIGA PRVAKA

Zürich ponizio Milan, show Ronalda u Madridu

30.09.2009 u 22:30

U srijedu navečer odigrano je preostalih osam utakmica 2. kola Lige prvaka. Veliko je iznenađenje poraz Milana od Züricha na San Siru, a istaknuti treba i veliku večer Cristiana Ronalda u pobjedi Reala nad Marseillom

Nakon utakmica u skupinama E, F, G i H Lige prvaka odigranih u utorak, 24 sata kasnije odigrano je i preostalih osam susreta klubova koji se natječu u skupinama A, B, C i D. Od hrvatskih igrača samo su Ivica Olić i Danijel Pranjić bili na travnjaku u srijedu, no Bayernov trener Louis van Gaal izostavio je obojicu naših reprezentativaca iz početnih 11 protiv Juventusa.

Prvu utakmicu još u kasnim popodnevnim satima odigrali su na moskovskom stadionu Lužnjiki domaći CSKA i turski Bešiktaš, a domaćini su pobijedili 2:1. Pogotke za ruski sastav postigli su Alan Džagajev (7) i Miloš Krasić (61), dok je utješni gol za goste zabio Ekrem Dag u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Prvi gol u večerašnjem programu pao je u Milanu, no na zaprepaštenje brojnih talijanskih navijača, ne u mreži Züricha, već naprotiv - u mreži domaćeg golmana Marca Storarija. Strijelac glavom u 10. minuti, nakon kornera s desne strane, bio je Hannu Tihinen. Poslije primljenog gola domaćini su posve preuzeli igru, stvarali prilike i pucali iz svih mogućih pozicija, a Švicarci gotovo da i nisu uspijevali prijeći centar travnjaka. No 'rossonerima' ništa nije pomoglo. Poraženi su na svom travnjaku od autsajdera i, s obzirom na posljednje ne baš izvrsne rezultate, treba očekivati prilične potrese u klubu.

Chelsea je na gostovanju u Nikoziji odradio ono što se i očekivalo. Pobjeda nad Apoelom bila je imperativ za igrače Carla Ancelottija, a za to da ne bude rezultatskih problema već se na startu utakmice pobrinuo Nicolas Anelka. Francuski internacionalac iskoristio je lijepo dodavanje Julliana Belettija u 18. minuti i Londončani su već nakon prvog udarca prema golu domaćina poveli 1:0. Do kraja utakmice gosti su imali inicijativu i s lakoćom su održali vodstvo.

Real je dugo na Santiago Bernabeuu lomio otpor solidnog Marseillea i slomio ga tek nakon sat vremena igre. Cristiano Ronaldo načeo je mrežu izvrsnog Mandandaa u 58. minuti, nakon dugog i preciznog dodavanja Pepea, a samo dvije minute kasnije strijelac prvog pogotka za Madriđane izborio je i jedanaesterac i crveni karton Diawarae. Na 2:0 povisio je Kaka s bijele točke, poslavši golmana u lijevi kut, a loptu u suprotni. Za to da utakmica rezultatski bude riješena pobrinuo se ponovno Ronaldo, koji je golom okončao predivnu akciju Benzeme i Kake. U samo šest minuta Real je postigao tri gola i zapečatio utakmicu!

Manchester United imao je puno problema s Wolsfburgom. Njemački prvak pokazao se u dobrom svjetlu, čak je preko Edina Džeke poveo u 56. minuti, no 'crveni vragovi' su izjednačili tri minute kasnije - nakon što je Ryan Giggs zapucao iz slobodnjaka prema Benagliou, lopta je okrznula nekoga u gostujućem živom zidu i ušla u mrežu. Potpuni preokret vidjeli smo u 78. minuti, kada je Carrick lijepim udarcem sa 20-ak metara prevario golmana njemačke momčadi.

Bayern i Juventus odigrali su na Allianz Areni u Münchenu solidnu utakmicu s puno trke, ali i malo prilika. Ivica Olić ušao je u igru tek potkraj prvog poluvremena, a Danijel Pranjić odgledao je meč s klupe za pričuve. Obje momčadi imale su nekoliko dobrih prilika, no ono što golmani nisu uspjeli skinuti otišlo je pored ili iznad gola. Konačnih 0:0, jasno, ne može zadovoljiti domaće navijače, no Bavarci su i dalje na vrhu ljestvice skupine A.

Porto i Atletico Madrid također su odigrali dobru utakmicu na Dragau, no gledatelji nisu vidjeli pogodak do 75. minute. Tada je 23-godišnji Kolumbijac Falcao petom pospremio dodavanje Hulka i osigurao vodstvo svojoj momčadi. Portov drugi gol vidjeli smo u 82. minuti, kada je nakon kornera s lijeve strane Bruno Alves glavom pogodio stativu, a Rolando je 'otpadak' pospremio u nebranjenu mrežu. Tom pobjedom Porto je osvojio svoje prve bodove u natjecanju u skupini D.

U posljednjoj utakmici, Bordeaux je nadvisio Maccabi Haifu 1:0, i to golom Cianija u 83. minuti. Gledatelji u Francuskoj mogli su vidjeti pravu kanonadu udaraca obje momčadi, njih više od 40, no čini se da to nije bila večer strijelaca, jer manje od pola tih pokušaja završilo je u okviru obaju golova, a tek jedna lopta ušla je u mrežu.