KV. ZA LIGU PRVAKA

Zrinjski na hrvatski pogon stigao na korak do drugog pretkola

11.07.2023 u 22:05

Nogometaši BiH prvaka HŠK Zrinjskog otvorili su kvalifikacije za Ligu prvaka gostujućom 1:0 pobjedom protiv armenskog prvaka Urartua.

Osvajač dvostruke krune u BiH, kojeg predvodi hrvatski stručnjak Krunoslav Rendulić, je do pobjede u Jerevanu stigao golom Mateja Senića u 89. minuti.

Zvonimir Kožulj je ubacio iz kornera, a Senić je glavom matirao golmana Urartua.

'Plemići' se tako u Mostar vraćaju s lijepom prednošću, a uzvrat je za sedam dana pod Bijelim brijegom.

Za Zrinjski su nastupila osmorica hrvatskih nogometaša. Branio je Marko Marić, Dario Čanađija je igrao cijeli susret, Mario Tičinović i Antonio Ivančić su igrali do 81. minute, Luka Marin i strijelac Matej Senić do sudačke nadoknade, Matija Malekinušić je igrao prvo poluvrijeme, a Mario Ćuže umjesto njega u nastavku.

Pobjednik ovog para u 2. pretkolu Lige prvaka igrat će protiv boljeg iz sudara Slovan Bratislava (Slovačka) - Hesperange (Malta).