SP U BIATLONU

Zlato za Kati Wilhelm, uspjeh karijere za Stipaničić

18.02.2009 u 14:00

Njemačka biatlonka Kati Wilhelm (32) u srijedu je u utrci na 15 kilometara uvjerljivo osvojila zlatnu medalju na SP u južnokorejskome Pyeongchangu. Na putu do zlata Wilhelm je pogodila 19 od 20 meta

To joj je treća medalja na ovom SP-u, bila je zlatna u sprintu, te srebrna u dohvatnoj utrci. Također, to joj je peti naslov svjetske prvakinje u karijeri, a ima i tri zlatne olimpijske medalje.

Srebro je pripalo Slovenki Teji Gregorin (28), koja je zaostala 39 sekundi. To je prva medalja za Sloveniju na svjetskim prvenstvima u biatlonu.

Broncu je osvojila Norvežanka Tora Berger (+46.5 sekundi).

Nakon jučerašnjeg povijesnog uspjeha Jakova Faka, koji je osvojio broncu na 20 km, u srijedu su nastupile tri hrvatske predstavnice, a najbolja je bila 27-godišnja Andrijana Stipaničić, koja je zauzela 39. mjesto, što joj je najveći uspjeh u karijeri. Andrijana Stipaničić je odlično gađala, pogodila je svih 20 meta, ali je za pobjednicom zaostala pet minuta i 7 sekundi.

Do najboljeg razultata u karijeri došla je i 22-godišnja Anamarija Brajdić iz Delnica, koja je osvojila 80. mjesto.

Vivijana Papić, 16-godišnjakinja iz Mrkoplja, bila je 105.