Barca preuzela vrh

Zinedine Zidane Luku Modrića izvadio u zadnjih deset minuta, a to je rezultiralo šokantnim porazom od Levantea

22.02.2020 u 23:03

Nogometaši madridskog Reala propustili su priliku vratiti se na vrh ljestvice španjolskog prvenstva, oni su u susretu 25. kola izgubili na gostovanju kod Levantea sa 0:1 (0:0).

• +5
La liga, Levante - Real Madrid Izvor: Profimedia / Autor: JOSE JORDAN / AFP / Profimedia

Bio je to tek drugi prvenstveni poraz Reala u sezoni, a "priuštio" im ga je kapetan Levantea Jose Luis Morales fantastičnim udarcem u 79. minuti. Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 81. minute, tijekom prvog poluvremena imao je nekoliko dobrih udaraca prema domaćem golu, ali svaki put je vratar Aitor Fernandez bio uspješniji.

Drugi Real je tako ostao na 53 boda, dva manje od Barcelone koja je ranije u subotu na svom Campu pobijedila Eibar s 5:0, a četiri gola je polučio Leo Messi. Argentinac je pogađao u 14., 37. 40. i 88. minuti, a asistent za prvi gol mu je bio Ivan Rakitić, koji je odigrao cijelu utakmicu za Barcu. Peti gol je zabio Brazilac Arthur (89). Levante je ovom pobjedom stigao na 10. mjesto s 32 boda, dok je Eibar 16. s 24.

• +5
La liga, Barcelona - Eibar Izvor: EPA / Autor: ALEJANDRO GARCIA

Hrvatski reprezentativni veznjak Filip Bradarić isključen je u 21. minuti, no usprkos tomu njegova Celta je na domaćem terenu svladala izravnog konkurenta za ostanak Leganes s 1:0 (0:0). Bradarić je dobio izravni crveni karton zbog neopreznog starta na gostujućeg braniča Bustinzu na sredini igrališta.

Bradarić je previsoko podignuo nogu u svom klizećem startu i pogodio Bustinzu u stopalo. Iako s igračem manje, Celta je ipak uspjela osvojiti tri boda golom Iaga Aspasa u 62. minuti.

Celta je sada 17. s 24 boda, dva više od 18. Mallorce koja se nalazi u zoni ispadanja, dok je Leganes 19. s 19 bodova, koliko ima i posljednji Espanyol.