KARABATIĆ PRORADIO

Zastrašujuća igra Francuza uoči okršaja s Hrvatskom!

21.01.2016 u 19:38

U prvoj utakmici druge faze rukometnog Europskog prvenstva Francuska je uvjerljivo pobijedila Bjelorusiju rezultatom 34:23, uz čak devet pogodaka nepogrešivog Nikole Karabatića...

Kritičari koji su se pojavili u Francuskoj nakon ovog četvrtka zasigurno će utahinuti. Francuska rukometna organizacija odigrala je svoju najbolju utakmicu na turniru i s lakoćom deklasirala bezidejne Bjeloruse u Krakowu.

Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu, u kojem je francuska obrana predvođena Omeyerom odigrala savršeno i s nevjerojatnih 20:5 otišla na odmor. U drugom dijelu Onesta je odmarao svoje najbolje igrače pa su Bjelorusi živnuli i do kraja ublažili teški poraz, a dvoboj je završio rezultatom 34:23.

Junak susreta bio je Nikola Karabatić koji je zabio devet pogodaka iz jednakog broja udaraca, sve u prvom poluvremenu. Iako ga je izbornik odmarao u nastavku, ostao je najbolji strijelac na susretu. Zanimljivo, u jednoj utakmici Karabatić je zabio jednak broj golova kao u prethodne tri i tako ušutkao svoje kritičare kojih je bilo nakon prve faze natjecanja.

Francuska je ovom pobjedom na najbolji mogući način pripremila svoj sljedeći okršaj, protiv Hrvatske u subotu.