seha liga

'Zagrebaši' tek u završnici slomili čvrste Bjeloruse i stigli do sedme pobjede u sezoni

06.11.2018 u 21:11

Rukometaši PPD Zagreba u susretu su 8. kola regionalne SEHA lige kao domaćini u dvorani Sutinska vrela svladali bjeloruski Meškov iz Bresta sa 29:24

Zagreb je već u prvom poluvremenu uspio stvoriti prednost od pet razlike (11:6), ali gosti iz Bresta su do odlaska na odmor uspjeli smanjiti na 13:10 da bi s tri uzastopna gola na početku nastavka stigli i do poravnanja na 13:13.

Rezultatska neizvjesnost potrajala je sve do pred sam kraj utakmice, 10 minuta prije isteka vremena bilo je 22:22, ali tada je uslijedila velika serija 'zagrebaša' od 7:1 kojom je osigurana sedma pobjeda u ovom natjecanju.

Zlatko Horvat s osam i Damir Bičanić sa šest golova predvodili su PPD Zagreb, dok je Andrej Jaščanka postigao sedam golova za Meškov.

Rukometaši našićkog Nexea u susretu su 8. kola regionalne SEHA lige izgubili na gostovanju kod prvaka Vardara u Skoplju sa 26:31.

Našićani su tijekom čitavog susreta hvatali zaostatak Vardara, pet minuta prije kraja prvog poluvremena bilo je 11:10, da bi se na odmor otišlo s rezultatom 16:12 u korist domaćih. Drugo poluvrijeme Nexe je započeo serijom 3:0 za smanjenje na 16:15, ali vrlo brzo potom Vardar je uzvratio svojom serijom za 20:16. Posljednje približavanje na jedan razlike dogodilo se u 42. minuti kada je bilo 21:20, ali se Vardar s tri gola Dibirova odlijepio na 25:21 te se do kraja utakmice igrači hrvatskog predstavnika nisu uspjeli približiti na manje od dva gola zaostatka.

Marin Šipić je s pet golova bio najefikasniji kod Nexea, dok su Timur Dibirov i Danil Šiškarev postigli po pet golova za Vardar.