favbet premijer liga

Zadar 'slomio' uporni Zabok, Cibona bolja od Dubrovnika

24.03.2024 u 22:25

Vodeći sastav prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar u susretu je 26. kola na svom parketu svladao Zabok 88-74 (24-24, 27-25, 14-13, 23-12). Slavila je i Cibona koja je kao domaćin u KC Dražen Petrović svladala Dubrovnik 71-61 (21-8, 15-18, 23-22, 12-13)

Kapetan Krešimir Radovčić ubacio je 18 koševa uz 7 skokova i 6 asistencija za Cibonu, Ivan Perasović je dodao 17 koševa uključujući i dvije važne trice u završnici nakon što je Dubrovnik stigao na samo pet razlike, dok je Tomislav Cvitković ubacio 18 koševa za goste.

Nakon uvjerljivog starta Cibone, Dubrovčani su se tijekom druge i treće te prvog dijela četvrte četvrtine polako vraćali u susret te smanjili na 61-56. No, onda je Perasović pogodio neke bitne šutove za mirniju završnicu domaćih.

Cibona je s omjerom pobjeda i poraza 19-6 treća na ljestvici dok je Dubrovnik s 12-14 na diobi šestog mjesta sa Zabokom.

Ranije u nedjelju je vodeći Zadar na svom parketu svladao Zabok 88-74 (24-24, 27-25, 14-13, 23-12).

Arijan Lakić s 26 i Lovro Mazalin s 20 koševa bili su najbolji u redovima Zadra, dok su Nicholas Neal, Emil Savić i Bruno Rebić ubacili po 14 koševa za Zabok.

Dvoboj je bio neizvjestan sve do 6:53 minuta prije kraja kada je bilo 67-67, no potom su Zadrani "prelomili" utakmicu serijom 12-1.

Zadar je na vrhu ljestvice s omjerom pobjeda i poraza 24-2, ispred Splita koji je na 22-3 uz utakmicu manje.