favbet premijer liga

Zadar nije dozvolio iznenađenje, usred Zagreba je 'pao' i Dinamo

05.04.2024 u 23:38

Vodeća momčad prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar u susretu je 29. kola kao gost u zagrebačkom Domu sportova svladao Dinamo 96-81 (28-21, 26-29, 20-13, 22-18)

Zadrane je do pobjede vodio Karlo Žganec s 20 koševa, Krševan Klarica je dodao 15, dok je veteran Ivan Novačić ubacio 25 koševa za Dinamo.

Bio je to čudan dvoboj u kojemu je Dinamo poveo 21-14 samo da bi Zadar u samo četiri minute napravio seriju 14-0 i preuzeo kontrolu rezultata.

KK Dinamo Zagreb - KK Zadar, košarka, 5.4.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport / Croatel

Ipak, serijom trica domaći su zadržali rezultatski priključak te se na odmor otišlo s vodstvom Zadra 54-50. Kada je već u četvrtoj minuti treće četvrtine najbolji igrač Zadra Luka Božić napravio isključujuću petu osobnu pogrešku kod rezultata 60-52 izgledalo je kako bi domaći mogli i do pobjede, ali izvrsno su reagirali Klarica, Mazalin i Lakić te osigurali gostima mirnu završnicu.

• +11
KK Dinamo Zagreb - KK Zadar, košarka, 5.4.2024. Izvor: Pixsell / Autor: Slaven Branislav Babic/PIXSELL

Vodeći Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 27-2, dok je Dinamo peti sa 16-13.

Ranije u petak je Cedevita Junior u ŠSD Boško Božić Pepsi deklasirala Split 108-76 (34-13, 24-23, 30-25, 20-15). Briljirao je Kevaugh Allen s 29 koševa i šutom iz igre 11-11 (trica 7-7), Renato Serdarušić je dodao 16 za Cedevitu Junior, dok su Krešimir Ljubičić i Tonko Vuko ubacili po 17 za Split.

Četvrta Cedevita Junior sada ima omjer pobjeda i poraza 19-10, dok je Split drugi sa 25-4. Treća Cibona je na 21-6 i dvije utakmice manje.