aba liga

Cibona teškim domaćim porazom završila sezonu u ABA ligi; ostali su na minus 25

05.04.2024 u 20:26

Košarkaši Cibone u svom su posljednjem ovosezonskom nastupu u regionalnoj ABA ligi izgubili na svom terenu od Cedevite Olimpije 97-72

Filip Bundović s 18 i jakov Mustapić sa 17 koševa bili su najefikasniji u sastavu Cibone, dok su Aleksandar Šaškov s 20 koševa i 13 skokova te Alen Omić s po 14 koševa i skokova predvodili Cedevitu Olimpiju.

Cibona je dobro otvorila utakmicu koja joj rezultatski nije ništa predstavljala te je nakon pet minuta vodila 17-10, no uslijedio je veliki pad, ljubljanski je sastav u sljedećih 13 minuta napravio seriju 40-11, poveo 50-28 i riješio utakmicu.

Po Zagrepčane kobna je bila dominacija Ljubljančana u skoku kojom su dolazili do dodatnih prilika za nove ubačaje.

• +5
Cibona - Cedevita Olimpija, košarka, ABA liga, 5.4.2024. Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac

Cibona je tako ovu sezonu ABA ligu okončala s omjerom pobjeda i poraza 9-17, dok je Cedevita Olimpija sa 16-10 osigurala ulazak u doigravanje s četvrtog ili petog mjesta.