ACB LIGA

Vrlo dobri AnteTomić, teška pobjeda Barcelone

18.11.2012 u 16:21

Pet utakmica 8. kola španjolske košarkaške Endesa lige odigrano je u ranijem nedjeljnom terminu. Izdvojimo tešku pobjedu Barcelone u gostima kod Fuenlabrade od 79:76

Upisala je tako Barcelona petu pobjedu sezone (uz tri poraza), a hrvatski košarkaš Ante Tomić solidno je odradio svojih 28 minuta na parketu. Postigao je sedam poena, a imao je i šest skokova te dvije asistencije. Gađao je 3-8 iz igre, kao i 1-1 s linije slobodnih bacanja.

Barçu je do uspjeha predvodio Juan Carlos Navarro sa 16 poena i šest asistencija, a isti broj poena ubacio je i slovenski krilni-centar Lorbek.

Bilbao Basket bio je uvjerljiv kao domaćin protiv Joventuta, te je slavio 80-62. Hrvatski igrač Fran Pilepić je u pobjedu Baskijaca ugradio pet poena za 18 minuta, a upisao je i po jedan skok i asistenciju.

Do šeste pobjede u sezoni (drugo mjesto na ljestvici) došla je Valencia Velimira Perasovića (73-69 pobjeda kod Canariasa).

Endesa liga, 8. kolo:

Murcia - Gran Canaria 97-99, produžetak

Zaragoza - Cajasol 86-55

Bilbao Basket - Joventut 80-62

Canarias - Valencia 69-73

Fuenlabrada - Barcelona 76-79

Redoslijed: 1. Real Madrid 7-0 (-1), 2. Valencia 6-2, 3. Gran Canaria 6-2, 4. Bilbao Basket 6-2, 5. Caja Laboral 5-2 (-1)..., 7. Barcelona 5-3...