Volejčina koju je vratar mogao samo gledati

• Zadnja izmjena 30.03.2012 09:11
  • Objavljeno 30.03.2012 u 07:00
Pogodak Thea Walcotta (Arsenal) i nemoć golmana Victora Valdesa (Barcelona)

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

U dvoboju 22. kola južnoafričkog nogometnog prvenstva viđen je gol kakav nemamo prilike često vidjeti ni u nejelitnijim natjecanjima

Ajax iz Cape Towna po teškoj kiši dočekao je AmaZulu, ali gledatelji su vidjeli sjajan dvoboj. Domaćini su sve do 77. minute imali 1:1, no tada je jedna izbačena lopta na više od 30 metara od gola pala točno na nogu Thamsanqaju Sangweniju i gostujući branič ju je topovskim udarcem spremio u mrežu. Lopta nije išla predaleko od golmana koji je pokušao reagirati, ali lijeka nije bilo.

Taj strašan volej inspirirao je izvrsnu završnicu. U preostalih 15 minuta pala su još tri gola i gosti su protiv afričkih 'kopljanika' (momčad iz Cape Towna koristi i službeni grb nizozemskog Ajaxa) slavili gostujuću pobjedu od 4:2. Gola se ne bi posramio niti možda najbolji šuter svih vremena, legendarni Nizozemac Ronald Koeman koji je također često prijetio golmanima Ajaxa.