turska liga

Vodeći Sivasspor i desetu utakmicu u nizu bez poraza; kikser Karius glavni krivac za poraz Bešiktaša

19.01.2020 u 20:33

U derbiju 18. kola turskog nogometnog prvenstva lider Sivasspor je na gostovanju pobijedio Bešiktaš 2:1 i povećao prednost na ljestvici...

Gosti su poveli u sedmoj minuti golom Erdogana Yesilyurta iz slobodnog udarca, a pomogao mu je domaći golman Loris Karius svojom lošom reakcijom.

Izjednačio je Adem Ljajić u 33. minuti, no u 45. minuti je Mustaph Yatabare ponovo doveo goste u vodstvo. Sivasspor je od 67. minute igrao bez isključenog Ugura Ciftcija, međutim domaćin to nije iskoristio.

Za Bešiktaš je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Domagoj Vida.

Sivasspor je ovom pobjedom povećao prednost na ljestvici i sada vodi s 40 bodova, četiri boda manje ima Istanbul Basaksehir dok je treći Trabzonspor s 35 bodova. Fenerbahče je četvrti s 34 boda, Galatasaray na šestom mjestu ima 30 bodova, koliko ima i Bešiktaš na sedmoj poziciji.