europska liga

Vlašić igrao u novoj katastrofi Evertona, Kramarić izgubio s Hoffenheimom

23.11.2017 u 23:48

Atalanta je u Liverpoolu razbila Everton 5:1, Nikola Vlašić igrao je od 62. minute. U isto je vrijeme Hoffenheim izgubio kod Sportinga u Bragi 3:1. Andrej Kramarić odigrao je cijelu utakmicu za goste iz Njemačke

Nogometaši Lyona i Atalante uvjerljivim pobjedama u skupini E protiv Apoella i Evertona potvrdili su prolaz u šesnaestinu finala Europske lige. Lyon je na svom travnjaku pobijedio Apollon 4:0, dok je Atalanta na gostovanju deklasirala Everton 5:1.

Lyon je rutinski stigao do pobjede, a golove su postigli Mouctar Diakhaby (29), Nabil Fekir (32), Mariano Diaz (67) i Maolida (90). Antonio Jakoliš je odigrao cijeli susret za goste, dok je Anton Maglica izašao iz igre u 17. minuti zbog ozljede.

U drugom susretu Atalanta je deklasirala Everton 5:1. Golove za goste zabili su Bryan Cristante (12, 64), Gosens (86), Cornelius (88, 90+4), dok je gol za domaćine zabio Sandro Ramirez (71). Pobjeda Atalante je mogla biti još uvjerljivija, no Alejandro Gomez promašio penal u 52. minuti. Nikola Vlašić je za Everton odigrao posljednjih pola sata.

Kolo prije kraja Atalanta i Lyon imaju po 11 bodova i u zadnjem kolu u Bergamu će odlučiti u pobjedniku skupine. Prvi susret je završio 1:1. Apollon ima tri, a Everton samo jedan bod.

U skupini C Istanbul Bašakšehir je na gostovanju pobijedi Ludogorec 2:1 i vratio se u igru, dok je Braga pobijedila Hoffenheim 3:1 osiguravši prolaz, te izbacivši njemački sastav iz svih kombinacija.

Golove za turski sastav zabili su Edin Višća (20) i Kerim Frei (27), a gol za domaćine zabio je Marcelinho (65).

U drugom susretu Braga je slavila 3:1. Domaćin je poveo u prvoj minuti golom Marcela Goiana. Izjednačio je Mark Uth u 74. minuti, nakon čega su Nijemci jurnuli po pobjedu koja ih ostavlja u igri za prolaz. Međutim, sedam minuta kasnije sijevnula je portugalska kontra i Francsergio je zabio za novo vodstvo domaćina. Pobjedu Brage potvrdio je isti igrač u trećoj minuti nadoknade. Andrej Kramarić je igrao cijeli susret za Hoffenheim.

Kolo prije kraja vodi Braga s 10 bodova, Ludogorec ima osam, Basaksehir pet, a Hoffenheim četiri boda.