Dončić za pobjedu

Visoki Hrvat Ivica Zubac igra u životnoj formi; bio je jedan od najboljih igrača LA Clippersa, momčadi koja napada NBA titulu

24.02.2021 u 10:07

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac upisao je još jedan double-double u uvjerljivoj pobjedi Los Angeles Clippersa 135:116 protiv gostujućih Washington Wizardsa

On je na terenu proveo 27 minuta i u tom je vremenu zabio 12 koševa uz stopostoni učinak iz igre (6/6) te dodao tome isti broj skokova, jednu asistenciju i dvije blokade. Takav učinak u momčadi koja napada NBA titulu svakako je hvale vrijedan. Zubac se dokazao kao važan igrač Clippersa u reketu.

Najbolji je bio Kawhi Leonard koji je utakmicu završio sa 32 koša, dok je Paul George ubacio 30 za Clipperse koji su okončali niz od pet pobjeda Wizardsa.

Reggie Jackson je dodao 17 koševa za Los Angeles, dok je Washington predvodio Bradley Beal sa 28 ubačaja i deset asistencija.

Dallas Mavericks su sa 110-107 pobijedili kod kuće Boston Celticse, a junak utakmice bio je Luka Dončić koji je zabio tricu sedam desetinki prije kraja

Slovenski košarkaš je najprije zabio tricu za vodstvo Dallasa 107-105 15.8 sekundi prije kraja, a onda je Jaylen Brown donio izjednačenje Bostonu polaganjem nakon čega je uslijedila Dončićeva trica za pobjedu.

Dončić je utakmicu završio sa 31 košem, deset skokova i osam asistencija, dok je Brown ubacio 29 koševa za Boston, a Jayson Tatum 28.

Brooklyn Nets su kod kuće sa 127 - 118 bili bolji od Sacramento Kingsa, a James Harden je upisao još jedan triple-double, šesti u dresu Netsa, sa 29 poena, 14 asistencija i 11 skokova. Bruce Brown je dodao 29 koševa, a Kyrie Irving 21.

U redovima Kingsa najbolji je bio De'Aaron Fox sa 27 ubačaja.

Philadelphia 76ers su u Tampi sa 109 - 102 nadigrali Toronto Raptorse, a Tobias Harris je zabio 12 od svojih 23 koša u zadnjoj četvrtini.

Joel Embiid je dodao 18 koševa i 12 skokova, dok su Raptorse prevodili Norman Powell sa 24 pogotka i Pascal Siakam sa 22.

Cleveland Cavaliers su okončali niz od deset poraza nakon što su sinoć sa 112 - 111 svladali Atlanta Hawkse, a pobjedu im je osigurao Lamar Stevens zakucavanjem 4.1 sekundu prije kraja.

Collin Sexton je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi sa 29 koševa i pet asistencija, dok je kod Hawksa sa 28 pogodaka i 12 asistencija najbolji bio Trae Young.

Golden State Warriors su u gostima sa 114 - 106 nadigrali New York Knickse, a Stephen Curry bio najučinkovitiji sa 37 koševa. Kelly Oubre Jr. je dodao 19 za prvu pobjedu Warriorsa u zadnje tri utakmice.

Julius Randle je sa 25 koševa i deset skokova predvodio New York.

U preostalim utakmicama Detroit Pistons su na gostovanju sa 105 - 93 pobijedili Orlando Magic, Milwaukee Bucks su kod kuće sa 139 - 112 nadigrali Minnesota Timberwolvese, a Denver Nuggets sa 111 - 106 Portland Trail Blazerse.

• Denver Nuggets - Portland Trail Blazers 111-106
  • LA Clippers - Washington Wizards 135-116 (Ivica Zubac je odigrao 27 minuta za LA Clipperse, zabio je 12 koševa i upisao 12 skokova, jednu asistenciju i dva bloka)