ima li razloga za paniku?

[VIDEO] Trener Hajduka iskreno je progovorio o mogućem otkazu nakon poraza od Rijeke; spremaju li se na Poljudu opet velike promjene?

30.08.2021 u 08:07

Hajduk je u 7. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na Poljudu izgubio u Jadranskom derbiju od Rijeke 2:1. 'Bili' su odigrali dobru utakmicu, ali čini se da ovoj momčadi ipak nešto nedostaje. Poraz od Tobola i ispadanje iz Europe otvorio je mnoga bolna pitanja, a domaći posrtaj u derbiju s Rijekom samo ih je aktualizirao

'Ovaj rezultat je veliko razočaranje za nas, pogotovo kako smo igrali u prvom poluvremenu. Dopustili smo previše kontranapada, a Rijeka je tu jako dobra. Izgubili smo balans i donosili loše odluke. Utjecalo je i to što smo zbog ozljede Lovrencsicsa morali mijenjati rano. Nije to bio ključan trenutak, ali on nam je vrlo važan i jedan od najiskusnijih u ekipi', rekao je trener Hajduka Jens Gustafsson nakon 2:1 poraza od Rijeke i dodao:

'U drugom poluvremenu smo pokušali okrenuti utakmicu u našem smjeru, ali nismo bili dovoljno dobri u završnici. Rijeka se spustila u niski blok i bilo je teško stvoriti čiste prilike, iako mislim da smo stvorili dosta prilika za još jedan gol. Rijeka se odlično borila i trebamo im čestitati.'

Nakon ispadanja iz Europe krenule su priče o njegovoj mogućoj smjeni, a poraz u Jadranskom derbiju samo je aktualizirao moguće promjene na Poljudu.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +13
NK Hajduk - NK Rijeka, HT Prva liga, 29.8.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Milan Sabic/PIXSELL

'Ponavljam, razočaran sam ostvarenim rezultatom, ali ne strahujem od smjene. Mi smo napadačka momčad i moramo napredovati u tom segmentu. Treba gledati u budućnost, prema nastavku prvenstva', zaključio je Šveđanin na klupi Hajduka.

Trener Rijeke Goran Tomić nije skrivao zadovoljstvo.

NK Hajduk - NK Rijeka 1:2 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

'Pokazali smo gard pobjednika protiv kvalitetnog protivnika na njihovom terenu i to me najviše veseli. Igrači su odigrali fantastično prvo poluvrijeme. Mogli smo stvoriti i veću prednost u prvih 45 minuta... U nastavku smo malo pali, ali mislim da smo zasluženo pobijedili', kazao je Tomić i dodao:

'Umor je samo u glavi. Prvo poluvrijeme su igrači odradili fantastično, bez greške, mogli smo voditi i većom razlikom. U drugom smo poluvremenu energetski pali, bio je cilj igrati kao i u prvom, no Hajduk nas je pritisnuo. Ipak, mogli su zabiti samo iz prekida ili slučajno. To se i dogodilo, ali mislim da smo apsolutno zasluženo pobijedili...'

NK Hajduk - NK Rijeka 1:2 sažetak Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Osijek-Dinamo Zagreb0:2
Hajduk-Rijeka1:2