Kiša golova u Koprivnici

[VIDEO] Slaven Belupo pregazio Istru 1961 na krilima fenomenalnog Glavčića; Ivan Krstanović postao rekorder po zabijenim penalima

16.10.2020 u 20:29

Slaven Belupo je u petak pobijedio Istru 1961 5:1 u prvoj utakmici 8. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnici na stadion Ivan Kušek Apaš, Gradskom stadionu u Koprivnici.

Utakmica je počela razmjenom lopte između dva šesnaesterca, no u 31. minuti Slaven Belupo dolazi u vodstvo. Nakon izvođenja slobodnog udarca Božić pogađa glavom za prvo vodstvo domaće momčadi.

Slaven ima priliku tri minute kasnije za povećanje vodstva, Lulić je pucao s vrha kaznenog prostora, ali točno u ruke vratara Istre. Slaven ima još jednu priliku u 39. minuti, šest je njegovih igrača došlo u završnicu polukontre i na kraju je Goda dobio loptu, puca, ali Majkić brani.

Istra koja u cijelom prvom poluvremenu nije imala priliku, u 42. minuti je najbliže tome, Gržan je pucao iz daljine, ali ravno u ruke Filipoviću. No u drugoj minuti sudačke nadoknade, opet nakon prekida, Glavčić puca iz slobodnog udarca, a Božić glavom sprema loptu u mrežu Istre za 2:0.

U drugom poluvremenu se nastavlja dominacija Slavena, i u 48. minuti sudac Lovrić sudi kazneni udarac nakon igranja rukom Istrinih igrača. Naime, u 16-ercu se najprije okliznuo Kim, a onda i Gonzalez koji je onda dodirnuo loptu rukom. S bijele točke precizan je Ivan Krstanović. To je bio njegov 103 pogodak u HNL-u i 29. s 11 metara čime je postao rekorder.

Istra svoju najbolju prigodu ima u 54. minuti, Kim puca iz blizine,ali Filipović brani. Pet minuta poslije toga Ivančić puca, ali Filipović brani i uspijeva loptu skrenuti u vratnicu.

No, unatoč ovo 'buđenju' Istre, Slaven dolazi u 61. minuti do vodstva od 4:0 nakon što je Glavčić, poslije dodavanja Krstanovića, zabio gol. Istra je u tom trenutku na terenu imala igrača manje jer se čekala zamjena za ozlijeđenog Sanea.

Istra ima još jednu priliku u 74. minuti, Vuk puca prema golu Slavena ali Filipović sjajno intervenira.

Slaven Belupo u 78. minuti povećava na 5:0, a strijelac je Martin Boakye.

Istra dolazi do svog prvog pogotka na utakmici u 85. minuti, strijelac je Matej Vuk nakon ubačaja Navara.

Slaven Belupo je nakon ove utakmice na šestoj poziciji sa sedam bodova, dok je Istra pala na deveto mjesto s pet bodova.

Utakmicu je pred stotinjak gledatelja stadion Ivan Kušek Apaš. sudio sudac Zdenko Lovrić iz Đakova.