Goričani i dalje nepobjedivi

[VIDEO] Prokletstvo 'bijelih' se nastavlja: Lovrić još jednom uništio Hajduk i odveo Goricu do nove velike pobjede

02.11.2019 u 19:24

U 14. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je ugostila Hajduk koji još jednom nije uspio slaviti protiv Goričana. Rezultat je bio 2:1

Gorica je u 14. kolu Hrvatski telekom prve lige ugostila Hajduk koji još nije uspio upisati pobjedu protiv Goričana. U srijedu ih je isti protivnik izbacio iz Kupa pobijedivši 2:1 i 'bijeli' su se htjeli osvetiti u prvenstvu.

Ipak, prokletstvo se nastavilo već u 12. minuti kada je Kristijan Lovrić zabio iz slobodnog udarca s tridesetak metara udaljenosti. Bio je to Lovrićev četvrti gol ove sezone iz slobodnog udarca. Zabijao je na isti način Varaždinu, Dinamu i Hajduku u Kupu i sada u prvenstvu.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Ovo je 23-godišnjeg napadača gurnulo na vrh europske ljestvice igrača koji zabijaju iz slobodnjaka. Iza njega je Riyad Mahrez iz Manchester Cityja koji je zabio dva gola iz slobodnih udaraca, dok je Lionel Messi na jednom, a Cristiano Ronaldo još nije zabio iz te pozicije ove godine.

U 28. minuti Hajduk je ipak uspio doći do izjednačenja. Bradarić je sjajno uposlio Jaira koji je izbio sam pred Kahlinu i s lakoćom zabio. S 1:1 se otišlo na odmor.

Dobru utakmicu mogao je riješiti Kristijan Lovrić, ponajbolji igrač kod obje ekipe danas, u 79. minuti. Lovrić je sjajno pucao s ruba kaznenog prostora, ali Posavec još bolje obranio. U nastavku akcije Dvorneković je pao u kaznenom prostoru, ali sudac je samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra dalje.

U 84. minuti je sijevnulo i s druge strane. Čolina je sjajno potegnuo nakon ubačaja Juranovića, ali iskazao se i vratar Gorice Kahlina i sjajnom paradom izvadio loptu ispod prečke. I onda ponovno prokletstvo 'bijelih'.

U 86. minuti Lovrić je ubacio iz slobodnog udarca i u šesnaestercu Hajduka pronašao Suka koji je pucao glavom i zabio za 2:1. Nakon pregleda snimke izgleda kao da je Suk bio u zaleđu što je već druga dvojbena situacija na ovoj utakmici nakon tog potencijalnog jedanaesterca kada je Dvorneković pao u Hajdukovom šesnaestercu.

U 90. minuti Lovrić je napustio igru, a umjesto njega je ušao Krizmanić. Stadionom se orilo 'Kristijan Lovrić, Kristijan Lovrić'. Zaslužio je to Lovrić koji se još jednom prometnuo u junaka Gorice i bio najbolji u današnjoj utakmici. Ovacije je dobio i Suk koji je igru morao napustiti minutu prije kraja zbog drugog žutog, odnosno isključujućeg crvenog kartona.

Za kraj dodajmo da se ponovno čulo i skandiranje 'Buriću, odlazi'.

Dinamo Zagreb-Inter Zaprešić1:0
Gorica-Hajduk2:1