ht prva lgia

[VIDEO]: Pogledajte kako je Lokomotiva nakon više od šest godina čekanja napokon osvojila bod protiv Rijeke u gostima

06.10.2019 u 21:07

U posljednjem susretu 11. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Rijeka i Lokomotiva su na Rujevici odigrali 1:1, čime je Lokomotiva osvojila prvi bod na Kvarneru nakon više od šest godina...

Bila je to prva utakmica novog trenera Rijeke Simona Rožmana na Rujevici, a nakon 370 dana 'šutnje' Armada je prekinula svoj bojkot i vratila se na tribine Rujevice.

Posljednji bod 'lokosi' su u Rijeci osvojili prije više od šest godina odigravši u rujnu 2013. godine 1:1. Nakon toga upisali su čak 11 poraza.

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela, a gol je zabio Franko AndrijaševićAcosty je lijepo pucao, Grbić je uspio odbiti loptu, ali je Andrijašević odbijanac pospremio u mrežu.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Lokomotiva je izjednačila u 49. minuti lijepim golom Myrta Uzunija s 18 metara.

Rijeka je u 68. minuti bila korak do novog vodstva, Kržić je sjajno pucao s ruba kaznenog prostora, ali je vratnica spasila Lokomotivu. Do pobjede su mogli i gosti, Budimir je u 89. minuti sam išao prema Prskalu, ali je njegov udarac golman domaćeg sastava sjajnom reakcijom obranio.

• +8
Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, HNK Rijeka - NK Lokomotiva Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Na ljestvici vodi Hajduk s 23 boda, Dinamo je drugi s bodom manje, ali i utakmicom manje, dok Osijek i Rijeka imaju po 19 bodova. Slijede Gorica i Lokomotiva s po 15 bodova. Na začelju su Inter i Varaždin sa po sedam bodova.

U Hrvatski Telekom Prvoj NHL slijedi pauza, a nastavak prvenstva je 18. listopada kada je na rasporedu utakmica Gorica - Dinamo. Dan kasnije Rijeka će gostovati u Koprivnici kod Slaven Belupa, dok Hajduk 20. listopada gostuje kod Lokomotive.

Rijeka-Lokomotiva1:1