uvjerljiva pobjeda

[VIDEO] 'Mali vatreni' preokretom sredili Poljake; Stipe Biuk zabio je dva gola, a pobjedu je potvrdio Marin Ljubičić

17.11.2022 u 20:27

U prijateljskom susretu odigranom u Puli hrvatski nogometaši do 21 godine svladali su 3:1 vršnjake iz Poljske, a dva gola za Hrvatsku U-21 reprezentaciju je zabio igrač Hajduka Stipe Biuk

Izabranici Igora Bišćana u Puli su odigrali prijateljsku utakmicu s Poljacima koji su bolje ušli u susret.

Aktivniju i konkretniju igru Poljaci su materijalizirali golom u 20. minuti, a strijelac je bio Filip Szymczak.

Hrvatska U21 - Poljska U21 0:1 Szymczak (20) Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport

Nakon toga je uslijedilo buđenje mladih Hrvata koji su zaredali s nekoliko dobrih prilika, a izjednačenje se dogodilo u 32. minuti nakon kontranapada Hrvatske U-21. Sve je sam napravio Stipe Biuk, pretrčao je dvojicu suparničkih igrača i s vrha šesnaesterca, u situaciji jedan na jedan s poljskim golmanom, zabio za 1:1.

Hrvatska U21 - Poljska U21 1:1 Biuk (32') Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Hrvatska U-21 je povela. Smolčić je ubacio loptu, Beljo je glavom spustio za Biuka koji je iz blizine pogodio za 2:1.

Ogled je riješen u 89. minuti. Prvo mladi Hrvati nisu realizirali šansu tri na jedan, ali se u nastavku akcije ipak zatresla poljska mreža. Iz blizine je za konačnih 3:1 strijelac bio Marin Ljubičić.

Hrvatska U21 - Poljska U21 3:1 Ljubičić (89') Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport

Novu prijateljsku utakmicu u Puli Hrvatska U-21 će odigrati idućeg ponedjeljka. Suparnik je Austrija, a ogled počinje u 18 sati.

Podsjetimo, 'Male vatrene' u 2023. godini čeka nastup na Europskom U-21 prvenstvu koje se igra u Gruziji i Rumunjskoj. Podsjetimo, Hrvatska je u skupini s domaćinom Rumunjskom te Ukrajinom i Španjolskom. Prvu utakmicu igramo 21. lipnja 2023. protiv Ukrajine.

Hrvatska U21 - Poljska U21 3:1 sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport

Hrvatska - Poljska 3:1 (Biuk 32, 45, Ljubičić 89 / Szymczak 20)