BUNDESLIGA

[VIDEO] Kramarićev ulazak u klub 100 pokvarili Haaland i društvo iz Borussije, pogledajte majstoriju hrvatskog reprezentativca

22.01.2022 u 18:10

Nogometaši dortmundske Borussije pobijedili su Hoffenheim u gostima s 3:2, u utakmici 20. kola Bundeslige, a prvi gol za domaćina dao je Andrej Kramarić, stoti u dresu Hoffenheima

U nadoknadi prvog poluvremena hrvatski nogometaš je lijepo dočekao ubačaj Beboua te je poluvolejem izjednačio na 1:1. Hoffenheim je time naplatio bolju igru u prvom poluvremenu iako je imao zaostatak već od šeste minute kada je Borussia povela golom Haalanda.

Novi nalet gostiju uslijedio je u nastavku kada je prvo Reus u 58. vratio prednost na stranu Dortmunđana, dok je Raum pogodio vlastitu mrežu u 66. za 3:1 Borussije. Golom Ruttera u 77. minuti Hoffenheim je smanjio na 2:3 i opet se time razbudila nada domaćina, no do kraja Hoffenheim ipak nije došao do boda.

Hoffenheim je pao na šesto mjesto ljestvice, dok je Borussia došla na tri boda minusa u odnosu na prvi Bayern, ali ima i utakmicu više.

Kramarić je postigao tek treći ligaški ovosezonski pogodak te prvi nakon 29. listopada (gol Herthi). Ove sezone je još zabio dva gola u DFB Pokalu. Za Kramarića je to bio jubilarni stoti pogodak u dresu Hoffenheima te je, još od ranije, najbolji klupski strijelac u povijesti.

Kramarićevu majstoriju pogledajte OVDJE!

Za goste je Marin Pongračić u igru ušao u 83. minuti.

Treće mjesto na ljestvici potvrdio je Bayer uvjerljivom domaćom pobjedom protiv Augsburga od 5:1. Apsolutno prvo ime susreta bio je Francuz Moussa Diaby koji je postigao tri od pet golova kluba iz Leverkusena. Po gol su još za Bayer dali Bellarabi i Alario, a jedini je strijelac za goste bio Maier.

Tek drugu ligašku pobjedu u sezoni upisao je Greuther Fuerth koji je na domaćem terenu pobijedio Mainz 2:1. Prvo je Dudziak u 12. minuti zabio za vodstvo domaćina, dok je prednost povećana u nastavku susreta kada je Bell dao autogol. U nadoknadi ogleda tek je Onisiwo zabio za smanjenje na konačnih 1:2.

Loše i dalje stoji Stuttgart koji je pretposljednji na ljestvici. Ovaj put je poražen kod Freiburga (0:2) te je upisao četvrti poraz u zadnjih pet ligaških nastupa (uz jedan remi). Hrvatski nogometaš Borna Sosa je odigrao cijelu utakmicu za Stuttgart, a strijelci su za pobjednički sastav bili Ito (autogol) i Schade.

Na četvrto mjesto se probio Union Berlin koji je s 2:1 slavio u Moenchengladbachu. Junak susreta bio je Kruse s dva pogotka. Pobjednički je zabio u 84. minuti.