'bili' su pobijedili, ali...

[VIDEO/FOTO] Trener Hajduka bio je brutalno iskren: I ja bih nam zviždao da sam bio na tribini...

20.02.2023 u 08:46

Nogometaši Hajduka na Poljudu su u 22. kolu SuperSport HNL-a pobijedili posljednju Goricu 2:1, ali trener 'bilih' Ivan Leko nema razloga za zadovoljstvo. Hajduk je odigrao loše, slavio je uz puno sreće, a u 23. kolu Supersport HNL-a (nedjelja, 26. veljače, 15 sati, MAXSport 1, MAXtv) njegova momčad u najvećem hrvatskom derbiju gostuje na Maksimiru kod Dinama

Hajduk je na Poljudu jedva pobijedio Goricu 2-1. Marko Livaja je u 59. minuti zabio za vodstvo 'bilih', a Slavko Bralić je izjednačio samo pet minuta kasnije. Realno, Gorica je bila opasnija i bolja momčad na terenu, a Hajduk ponovno neprepoznatljivo loš... Gosti svoje prilike nisu realizirali, pa je u 78. minuti Nikola Kalinić uz puno sreće zabio za pobjedu 2:1.

Navijači na Poljudu nisu imali milosti, igrače Hajduka s terena su ispratili zvižducima. Svima je jasno da 'bili' ne igraju dobro...

'Jako sam sretan što smo pobijedili jer igra se za bodove, treba dobiti kako god, na bilo koji način... Nastojim naći u svlačionici par dobrih stvari, to su tri boda, volja momčadi koja je u totalnom disbalansu, bez puno toga... Ali duboki osjećaj ne vara, da sam ja bio na tribini, i ja bih zviždao i govorio 'Što je ovo?', iskreno je kazao nakon utakmice trener Hajduka Ivan Leko te nastavio:

'Činjenica je, ali nemojte ovo shvatiti kao moju ispriku, od momčadi koju smo pripremali u Istri, osam od deset igrača ovdje nema. Pogledajte i jače momčadi od naše, kad im fali jedan ili dva igrača, to je kukanje i plakanje, ne mogu dobiti nikoga. Imali smo tjedan dana nakon Varaždina za pripremu, ali ispadnu ti tri igrača iz postave i to se vidi. Neka ideja postoji, ali kad moraš improvizirati, onda dobiješ to što dobiješ...'

• +31
Supersport HNL: Hajduk - Gorica, 19.2.2023. Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec

OK, tri boda su nekako osvojena, ali već u nedjelju je derbi s Dinamom na Maksimiru. Kako se spremiti za tu utakmicu?

'Kako? Ja se ne mogu resetirati večeras, ja mislim na Goricu, pa ljudi su nam deset puta pucali na gol u zadnjih deset minuta. Treba se isprazniti i pripremiti pa onda otići na veliku utakmicu u Zagreb, na utakmicu kojoj se svi vesele, od djece, preko očeva i majci, do baka i djedova. Pritisak? Da, s tim se svi moramo naučiti nositi, pogotovo mi mlađi. Stariji nam pomažu o tome. Pobjeda je tu, to je jedino bitno. Sigurno će nam sada biti lakše ići u Zagreb igrati protiv Dinama', kaže Leko kojem je momčad desetkovana zbog ozljeda:

'Kad sam govorio o 4-5 igrača koje nam nedostaju, nisam to govorio da plačem i kukam, nego zato što smo ostali bez njih 8-9. Nisam ja došao promovirati juniore, da ih igra odjednom 11-12. Tereni su loši, na pripremama su bili loši, i ovdje su loši, nije to samo kod nas, i u Varaždinu... To nije nogomet, to je tvrdo kao beton, bez vode... Ja očekujem gledati brzinu, kvalitetu, da se igra nogomet, a na takvim terenima se nogomet ne može igrati. U Europi se sve zeleni i lopte idu kao metak, i ako želimo igrati, treba dati trave i vode da se može igrati nogomet. Ne kažem da je to danas bio problem, ali je općenito.'

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.

Za kraj, derbi s Dinamom u nedjelju...

'Prerano je za pričati još o utakmici protiv Dinama, moramo se napuniti energijom. Nadam se da ćemo imati tjedan za pripremu jer to je susret dva najveća hrvatska kluba. Imamo respekt otići na Maksimir i pokušati pokazati da imamo kvalitetu da odigramo mušku utakmicu', zaključio je trener Hajduka Ivan Leko.