FUTSAL liga prvaka

[VIDEO/FOTO] Pula bila blizu boda protiv favoriziranog Sportinga. Pogledajte golove i prilike

26.10.2022 u 21:22

Favorizirani lisabonski Sporting pobijedio je hrvatskog doprvaka Futsal Pulu 5-3 u utakmici 1. kola skupine B glavne runde kvalifikacija za futsalsku Ligu prvaka

Domaćin ovog kvalifikacijskog turnira je Novo Vrijeme, aktualni hrvatski prvak.

U prvom poluvremenu Sporting je dva puta vodio, ali se pulski sastav oba puta vraćao u rezultatski egal i to pogocima Davida Mataje u 12. i 17. minuti. Strijelci su za lisabonsku momčad bili Tomas Paco u 9. i Sokolov u 14. minuti.

Sve utakmice završnice futsalske Lige prvaka pratite na MAXSport kanalima! Više informacija OVDJE.

Sporting je, inače, dominirao, imao je tijekom prvih 20 minuta čak 31 udarac prema suparničkim vratima, od toga 15 u okvir vrata, ali iznimno raspoložen bio je pulski vratar Milanović.

• +4
Futsal Liga prvaka: Sporting-Pula, 26.10.2022. Izvor: Cropix / Autor: Ivo Ravlic

Treći put Sporting je poveo početkom drugog dijela, u 24. minuti, kada je strijelac bio Zicky. Po prvi puta Sporting je dva gola prednosti imao u 32. minuti kada je Cavinato pogodio za 4-2. Međutim, aktualni hrvatski doprvak je ove srijede u svojim redovima imao iznimno razigranog Mataju koji je svoj treći pogodak dao u istoj minuti te je smanjio na 3-4 i vratio nadu pulskom sastavu.

Premda je Futsal Pula imala šanse izjednačiti ipak je nešto više od dvije minute do kraja Pauleta sjajno zabio za konačnih 5-3 Portugalaca.

Sporting je, inače, dva puta bio pobjednik Lige prvaka u posljednje četiri godine.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport
Izvor: Licencirane fotografije

Prolaz među najboljih 16 momčadi Lige prvaka izborit će tri najbolje momčadi ove skupine.