HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Pogledajte kardinalne pogreške igrača Hrvatskog dragovoljca nakon kojih je Dinamo stigao do dva pogotka i nove pobjede

03.04.2022 u 19:10

U susretu 29. kola Prve HNL Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Hrvatski dragovoljac sa 2-0, a oba pala su u nastavku.

U susretu između aktualnog prvaka i fenjeraša bodovi su i prije susreta upisani Modrima. Posebice što je Dinamo u prva tri međusobna ogleda ove sezone upisao tri pobjede uz 14-0 razliku pogodaka.

Međutim, ovoga puta je Dinamo daleko teže nego što se očekivalo stigao do tri boda.

Gosti su već u prvoj minuti imali sjajnu priliku, no Karrica i Frigan nisu najbolje reagirali. Dinamo je zaprijetio u šestoj minuti preko Petkovića, no Šubarić nije imao previše problema. Možda i najkonkretniju priliku Dinamo je imao u 33. minuti, no Šubarić je s dvije intervencije spasio Dragovoljac. Prvo je pucao Boškaj, a potom i Andrića.

Hrvatski prvak je poveo u prvoj minuti nastavka. Oršić je pucao, obrana Dragovoljca je otklonila opasnost, a onda kardinalno pogriješila i u čišćenju loptu dala Bočkaju u noge koji koji je ubacio s lijeve strane pred vrata, a Andrića zabio za 1:0.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/Arenasport

U 77. minuti je Emreli silovito opalio s više od dvadeset metara i zatresao prečku, a pitanje pobjednika razriješeno je u 82. minuti nakon što je Smolčić postigao autogol.

Uslijedio je novi peh gostiju. Baturina je praktički u svojoj prvoj akciji sjajno prošao kroz suparničku obranu te ubaciti pred gol. Tamo se našao Smolčić nesretno i nespretno uguravši loptu u vlastitu mrežu.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 60 bodova, tri više od Osijeka kojeg večeras očekuje derbi protiv Hajduka. Rijeka je treća sa 55 bodova, a Hajduk ima 52 na četvrtoj poziciji.

Dragovoljac je na začelju sa 14 bodova.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +13
HT Prva liga: Dinamo - Hrvatski dragovoljac, 3.4.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL