SVAKOME PO BOD

[VIDEO/FOTO] Nogometaši Hajduka i Dinama ostali dužnici u derbiju HT Prve lige; spektakularna atmosfera na Poljudu, ali bez golova

Nogometaši Hajduka i Dinama u derbiju su 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Poljudu odigrali 0:0

U odličnom ambijentu ispunjenog Poljuda dva najpopularnija hrvatska kluba odigrala su ne pretjerano kvalitetan dvoboj s malo prilika za pogodak pa je neriješeni ishod i najrealniji.

Hajduk je krenuo agresivnije i u prvih 15 minuta uspio premjestiti igru na polovicu Dinama, ali osim prilike Melnjaka koji se u 5. minuti ubacio iz drugog plana, no njegov udarac obranio je Livaković, nije ozbiljnije zaprijetio.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/Arenasport

Što je dvoboj odmicao, to je pritisak Hajduka kopnio, a i Dinamo je počeo pokazivati napadačke ambicije. Posljedica takvog trenda bile su i dvije vrlo dobre šanse zagrebačkog sastava u smiraj prvog poluvremena.

• +45
Hajduk - Dinamo, 27. kolo HT Prve lige, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Prvo je u 41. minuti Oršić udarcem glavom nakon ubačaja Gojaka pogodio vratnicu, da bi početkom sudačke nadoknade Gojak iz izgledne pozicije sa 14 metara promašio vrata.

Hajduk - Dinamo (prilika Gojak, 45) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Trener Hajduka Dambrauskas bio je prisiljen napraviti dvije izmjene u poluvremenu, umjesto Grgića i Biuka na teren su stupili Vuković i Mlakar, a domaći su opet krenuli aktivnije te dva puta zaprijetili preko svog najopasnijeg napadača Livaje.

• +8
Atmosfera na Poljudu Izvor: Pixsell / Autor: Miroslav Lelas/PIXSELL

No, njegov udarac iskosa s lijeve strane iz 55. minute Livaković je obranio, dok je u 59. minuti Livaja pokušao iskosa i s desne strane, a njegov udarac/ubačaj je završio na gredi.

Hajduk - Dinamo (Livaja prilika, 55) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Najaktivniji igrač Hajduka u tom razdoblju bio je Sahiti, no Dambrauskas ga je iznenađujuće odlučio zamijeniti u 65. minuti i uvesti Nikolu Kalinića. Ta se izmjena pokazala kao promašaj jer do kraja dvoboja Hajduk više nije zaprijetio gostujućim vratima.

Hajduk - Dinamo (Livaja greda, 59) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Ovakvim ishodom derbija zasigurno je zadovoljniji Dinamo koji je zadržao pet bodova prednosti u odnosu na Hajduk. Trenutačno je Dinamo vodeći na ljestvici sa 54 boda, jednim više od drugog Osijeka, a dva od treće Rijeke, dok je Hajduk na 49 bodova.

Hajduk - Dinamo 0:0, 27. kolo HT Prve lige, 2021/22. (sažetak) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal
  • +23
Navijači dolaze na Poljud Izvor: Cropix / Autor: Bozidar Vukicevic/ CROPIX
  • +20
Navijači uoči utakmice Hajduk - Dinamo Izvor: Cropix / Autor: Josko Supic / CROPIX