male tajne velikih majstora

[VIDEO/FOTO] Nenad Bjelica otkrio je taktiku kojom je srušio Hajduk na Poljudu, ali i jedan veliki problem: Bio sam jako razočaran...

26.07.2021 u 06:42

Nogometaši Osijeka velikim su preokretom slavili 2:1 protiv Hajduka na Poljudu u derbiju 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Sjajno su reagirali igrači Nenada Bjelice nakon što su u 63. minuti primili gol, ali trener Osijeka imao je nekih zamjerki

'Zadovoljni smo sa šest bodova iz prva dva kola, dobiti Hajduk u Splitu nije lako, pogotovo ovako odličan Hajduk, koji ima izuzetnu ofenzivnu kvalitetu i u svakom trenutku može iznenaditi', kazao je trener Osijeka Nenad Bjelica nakon slavlja na Poljudu te nastavio:

'Bio sam jako razočaran našim prvim poluvremenom. Hajduk je imao dvije ili tri jako dobre šanse, imali smo i mi jednu ili dvije, ali jednostavno nismo bili u utakmici, kasnili smo u duele, taktički loše stajali, nismo se držali dogovora...'

Osjetio je to Bjelica na vrijeme te odmah reagirao.

NK Hajduk - NK Osijek 1:2, sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

'Zato smo mijenjali odmah na poluvremenu i brzo u drugom, a igrači koji su ušli bili su zlata vrijedni', otkriva Bjelica tajnu uspjeha u derbiju i pojašnjava:

• +9
NK Hajduk - NK Osijek, Hrvatski Telekom Prva liga, 25.7.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

'Problem je bio u glavama, ne u taktici. Kasnili smo u duele. Ma, od srijede nismo doma, lijepo nam je u Splitu, ali tri dana smo tu, nakon što smo bili u Poljskoj... Činilo se kao da su u prvom poluvremenu igrači jedva čekali da se vratimo kući. No, brzo smo se popravili i nakon Hajdukova gola igrali smo na visokom nivou. Raduje me forma igrača koji su ušli i daje velike alternative za četvrtak i uzvrat s Pogonom. Svih pet igrača dala su puno i ozbiljna su opcija za četvrtak. A širina kadra može biti odlučujuća u utrci na tri polja', zaključio je Bjelica koji sada, uoči uzvrata s Pogonom, ima slatkih briga:

NK Hajduk - NK Osijek 1:2 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

'Novi momci s klupe su nam dali svježinu i sad je pitanje s kojih 11 ćemo istrčati protiv Pogona. Tko su prvotimci, a tko pričuve?! Puno pričamo o širini kadra i sad se pokazalo koliko je to bitno i važno za nas. Širina klupe nas je iznijela do pobjede protiv Hajduka!'