HT Prva liga - 15. kolo

[VIDEO/FOTO] Igrači Hajduka nakon više od mjesec dana dočekali novu prvenstvenu pobjedu i treneru Dambrauskasu uljepšali debi na klupi Bilih

06.11.2021 u 19:03

Nogometaši Hajduka pobijedili su Hrvatski dragovoljac 2:0 te nakon pobjede nad Lokomotivom 26. rujna, opet su imali razloga za potpuno slavlje u prvenstvu. Tako su i novom treneru Valdasu Dambrauskasu pomogli da skine veliki teret s leđa.

Pogocima Marina Ljubičića (29) i Emira Sahitija (67), iako je gol evidentiran kao autogol Stipe Vulikića, Hajduk je slavio pred svojim navijačima s 2:0.

Tijekom čitavog susreta igralo se praktički samo na polovici terena koja je pripadala gostima, a Hajduk je terensku nadmoć materijalizirao u 29. minuti kada se Biuk izborio za prostor za ubačaj s lijeve strane kojega je Ljubičić glavom u padu s četiri metra sproveo u mrežu.

Susret je rezultatski riješen u 67. minuti kada su Sahiti i Livaja odigrali dvostruko proigravanje nakon kojega je Sahiti dobio loptu u kaznenom prostoru, njegov udarac pogodio je blok Vulikića i prevario Šubarića.

Dvoboj na Poljudu sudila je Ivana Martinčić iz Koprivnice.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.