6. kolo supersport hnl-a

[VIDEO/FOTO] Dinamo s pet golova u Osijekovoj mreži pokvario rođendan bivšem treneru Bjelici, Petković se probudio, zabljesnuo i Perić

20.08.2022 u 23:07

U derbiju 6. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige, Dinamo je s uvjerljivih 5:2 pobijedio Osijek. Za Modre je sve odlično krenulo, jer već u 3. minuti zabio je Oršić. Osijek se trgnuo, u prvom dijelu bio ravnopravan i tada je stigao do 1:1. Ipak, u nastavku sve je bilo na Dinamovoj strani

Dinamo je utakmicu otvorio na najbolji mogući način te je poveo već u trećoj minuti. Ivanušec je ukrao loptu osječkoj obrani te se sjurio desnom stranom. Ubacio je pred gostujuća vrata gdje je Oršić iz drugog pokušaja, nakon što mu se lopta sretno odbila u noge, zabio pod gredu za 1:0.

Dinamo nije mogao poželjeti bolje otvaranje; poveo je već u 3. minuti Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Osijek zbog primljenog pogotka nije potonuo, već je, čak štoviše, počeo dominirati maksimirskim travnjakom. Prvo je pokušao Fiolić, potom je u 14. minuti odlično raspalio Kleinheisler, ali je pogodio vratnicu.

Nastavio je Osijek napadati pa je samo minutu kasnije pucao Lovrić. Livaković je odlično reagirao, obranio, a na odbijenu loptu je natrčao Beljo i zatresao mrežu Dinama. No, pogodak je poništen zbog zaleđa.

No, u 28. minuti Beljo je ipak bio strijelac za 1:1. Miloš je ubacio, Beljo se bolje snašao od Lauritsena i postigao pogodak, svoj četvrti u sezoni koliko je dao i prethodni strijelac na dvoboju Oršić.

Prvi gol su Belji poništili zbog zaleđa, ali ovog nisu imali razloga Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Do kraja poluvremena se igralo ravnopravno, a na početku nastavka za Dinamo su u igru ušli Drmić i Špikić.

Žestoko je krenuo Dinamo po novo vodstvo te je poveo u 53. minuti. Moharrami je ubacio, a vrlo spretno je glavom loptu zahvatio Petković i pogodio osječku mrežu za 2:1.

Dinamo je u nastavak ušao puno bolje, a kao rezultat toga stigao je gol Brune Petkovića Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Dinamo je nastavio napadati pa je vrlo brzo moglo biti 3:1, ali je Drmić pucao sasvim blizu gostujuće vratnice. U 65. minuti nije bilo spasa gostima. Bočkaj je sve pripremio Periću, a ovaj je glavom pogodio za 3:1.

Dinamo je s Petkovićevim golom 'dobio krila', a Modre je na 3:1 odveo Dino Perić Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Nada se Osijeku pojavila u 74. minuti kada je smanjio svoj zaostatak na 2:3. S 20 metara je pucao Kleinheisler, a lopta se odbila od Mišića i u visokom luku uletjela u domaću mrežu.

Tračak nade gostima vratio je Kleinheisler, ali njegovom golu zasluge pripadaju i Mišiću Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Niz pogodaka u drugom dijelu se vrlo brzo nastavio. U 82. minuti je Dinamo reprizirao treći pogodak. Bočkaj je ubacio, a Perić je još jednom glavom zakucao loptu u mrežu za 4:2 i potvrdu Dinamovog slavlja u jubilarnom 100. derbiju protiv Osijeka.

Nakon Bočkajova ubačaja, Perić je zabio još jedan gol, svoj drugi na ovoj utakmici Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Na samom kraju još je i Jurčević pogodio vlastitu mrežu za konačan rezultat 5:2.

Špikić je pucao, ali Jurčević je prevario Ivušića Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Dinamo je ovom, petom ligaškom pobjedom u sezoni, učvrstio prvo mjesto, dok je Osijek ostao nisko, na osmom mjestu ljestvice.