PREMIER LIGA

Veliki korak Newcastlea prema Ligi prvaka, bilo je napeto do same završnice

18.05.2023 u 23:05

Iznimno važnu pobjedu upisali su nogometaši Newcastlea koji su u zaostalom ogledu 25. kola engleske Premier lige, na domaćem terenu, pobijedili Brighton 4-1.

U 22. minuti Newcastle je poveo nakon što je Trippier izveo korner, a Undav je pogodio vlastitu mrežu. Vrlo dobru predstavu u prvom dijelu Newcastle je začinio novim golom u posljednjim trenucima prije odmora. Za 2-0 je strijelac bio Burn.

Neizvjesnost se u dvoboj vratila u 51. minuti. Prijašnji tragičar Undav je postigao pogodak za goste te je smanjio na 1-2. Napeto je potom bilo sve do same završnice kada je Newcastle slomio suparnika.

Prvo je Wilson poentirao nakon odličnog kontranapada domaćina, u 89. minuti za 3-1, dok je Bruno Guimaraes u 91. pogodio za konačnih 4-1.

Newcastle je treći na ljestvici te sada ima tri boda više od Manchester Uniteda, kao i četiri više od Liverpoola. Manchester United ima utakmicu manje.

Premier liga, zaostala utakmica 25. kola:

Newcastle - Brighton 4-1 (Undav 22-ag, Burn 45+4, Wilson 89, Bruno Guimaraes 90+1 / Undav 51)