Odlična predstava Guardioline momčadi. City je pregazio Leipzig u prvom dijelu i Haaland je zabio hattrick za veliko vodstvo domaćina. U nastavku Građani su nastavali u istom ritmu i s još dva gola Haalanda (54', 57') ,pogotkom Gündogana (49') i De Bruynea (92') su osigurali veliku pobjedu i mjesto u četvrtfinalu Lige prvaka

MANCHESTER CITY: Ederson - Stones, Akanji, Dias, Ake - Rodri - Silva, De Bruyne, Gundogan, Grealish - Haaland

RB LEIPZIG: Blaswich - Henrichs, Orban, Gvardiol, Raum - Laimer, Kampl, Haidara - Szoboszlai, Forsberg - Werner

• Porto - Inter 0:0
  • +11
Porto - Inter Milano, Liga prvaka, 14.3.2023. Izvor: Profimedia / Autor: MIGUEL RIOPA / AFP / Profimedia
  • +31
Manchester City - Red Bull Leipzig, Liga prvaka, 14.3.2023. Izvor: Profimedia / Autor: Paul ELLIS / AFP / Profimedia
  • 90’

Kraj utakmice

• 90’

GOOOOL!! Još jedan gol za City! De Bruyne je zabio pred kraj utakmice za velikih 7:0

• 90’

Igrat će se još 2 minute sudačke nadoknade

• 83’

City kontrolira ritam igre i mirno privodi utakmicu kraju

• 77’

Akanji je dobio žuti karton

• 72’

Olmo je ušao umjesto Szoboszlaija

• 67’

De Bruyne je dobio žuti karton

• 62’

Idu po tri promjene na obje strane. Kod Cityja ulaze Alvarez, Phillips i Gomez, a izlaze Haaland, Rodri i Stones. Kod Leipziga ulaze Poulsen, Silva i Simakan, a izlaze Werner, Forsberg i Haidara

• 57’

GOOOOL!! Nevjerojatne scene na Etihadu! Nakon ubačaja Haaland je naletio na odbijenu loptu i zakucao ju je u mrežu za svoj peti gol utakmici, City vodi 6:0