DOMAĆI TRIJUMF

Važna pobjeda Zadra u derbiju začelja ABA lige; hrvatski predstavnik zamalo sve upropastio u zadnjoj četvrtini

24.03.2021 u 21:33

U odgođenoj utakmici 11. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je u dvorani 'Krešimir Ćosić' pobijedio Borac sa 75:73

Bio je to derbi začelja regionalne lige i važna pobjeda Zadrana koje je ponovo vodio trener Veljko Mršić nakon što je propustio posljednja tri tjedna zbog posljedica koronavirusa.

Zadar je bio bolji u prve tri četvrtine, no sve je umalo upropastio u posljednjoj dionici.

Domaćin je na koncu prve četvrtine vodio 21:16, na poluvremenu je imao +7, a na koncu trećeg perioda +13. No, Borac se u zadnjoj četvrtini uspio približiti na samo dva koša zaostatka.

Zadar su do pobjede predvodili Chinanu Onuaku sa 18 koševa, Dominik Mavra sa 16 i Justin Carter sa 15 koševa, dok su u suparničkim redovima najefikasniji bili Nikola Kočović sa 16 i Bryce Jones sa 15 koševa.

Borac se trenutno nalazi na predzadnjem mjestu ABA lige s pet pobjeda i 16 poraza dok je Zadar skočio na deseto mjesto sa 7 pobjeda i 14 poraza. U vodstvu je Mornar (17-5), Split je osmi (7-15), a Cibona na 11. poziciji (7-14).