LIGA PRVAKA - 2. KOLO

Važna Eduardova asistencija, golijada Seville i Lyona

29.09.2009 u 22:21

U utorak su odigrane utakmice drugoga kola skupina E, F, G i H nogometne Lige prvaka. Veliko iznenađenje je remi Intera protiv Rubina, ali i poraz Liverpoola od Fiorentine. Nama je najzanimljiviji bio ogled Arsenala i Olympiakosa, u kojem je londonsku momčad do pobjede odveo naš Eduardo da Silva. On je u igru ušao u 65. minuti, a u 78. je asistirao Van Persieju za vodstvo

Iako je grčki Olympiakos s velikom strepnjom doputovao na Emirates, domaći je sastav tek u 78. minuti uspio materijalizirati terensku nadmoć. Wengerova je momčad bila bolja tijekom cijele utakmice i stvorila niz prilika, ali jednostavno Nikopolidis nije propustio nijednu loptu. Dudu, ali ne onaj u grčkoj, već u Arsenalovoj momčadi, u igru je ušao tek u 65. minuti umjesto Rosickog, a naš je reprezentativac samo desetak minuta kasnije pokazao svoje nogometno znanje. Odlično je primio jedno proigravanje, ušao u šesnaesterac i pokraj vremešnog grčkog vratara uposlio Van Persieja, kojem je preostalo tek zatresti mrežu.

Naravno, nakon tog gola domaći su dobili krila te su preko Andreja Aršavina postigli i konačnih 2:0, čime je Arsenal zauzeo vrh tablice u svojoj skupini. U istoj skupini AZ Alkmaar i Standard iz Liegea odigrali su 1:1, što je svakako najdraži rezultat Grcima. Nizozemci su imali vodstvo od 48. minute, ali su u prvoj minuti sudačke nadoknade primili pogodak.

U utorak je svjetla pozornice, i to na veličanstvenom Nou Campu, vidio i Ognjen Vukojević. Doduše, taj mu nastup neće biti baš najdraži jer njegov je Dinamo poražen od Barcelone. Branitelji naslova imali su vodstvo od 26. minute, kada im je prednost donio Lionel Messi. Imali su Kijevljani i svojih prigoda, ali ni Ševčenko ni Milevski nisu bili precizni.

Uvjerljive gostujuće pobjede postigli su Lyon kod Deberecena, te Sevilla kod Rangersa. Za iznenađenje večeri pobrinuo se ruski Kazan, koji je s milanskim Interom odigrao 1:1. U kategoriju iznenađenja svakako spada i poraz Liverpoola kod Fiorentine, za koji je najzaslužniji crnogorski igrač Jovetić. On je 'redsima' sprašio dva gola, i to u razmaku od samo devet minuta. I Stuttgart je kod rumunjske Unireje odigrao neriješeno 1:1.

SKUPINA E
Fiorentina - Liverpool 2:0 (Jovetić 28, 37)
Debrecen - Lyon 0:4 (Kallstrom 3, Pjanić 13, Govou 24, Gomis 51)
TABLICA:
1. Lyon 2 2 0 0 5 0 6
2. Fiorentina 2 1 0 1 2 1 3
3. Liverpool 2 1 0 1 1 2 3
4. Debrecen 2 0 0 2 0 5 0

SKUPINA F
Barcelona - Dinamo Kijev 2:0 (Messi 25, Pedro Rodgriguez 76)
Rubin - Inter 1:1 (Dominguez 11 / Stanković 27)
TABLICA:
1. Barcelona 2 1 1 0 2 0 4
2. Dinamo Kijev 2 1 0 1 3 3 3
3. Inter 2 0 2 0 1 1 2
4. Rubin 2 0 1 1 2 4 1

SKUPINA G
Rangers - Sevilla 1:4 (Novo 88 / Konko 50, Adriano 64, Luis Fabiano 72, Kanoute 74)
Unirea - Stuttgart 1:1 (Varga 48 / Tasci 5)