nema tuge u varaždinu

Varaždincima je trebao ovakav trener: Iz drugog poluvremena trebamo crpiti pozitivu

21.02.2020 u 21:51

Nogometaši Lokomotive pobijedili su u gostima, u prvoj utakmici 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige, Varaždin 2:0 a oba pogotka postignuta su u prvom dijelu. No, u drugom dijelu je Varaždin, koji se bori za prvoligaški status, igrao jako dobro, što posebno hrabri trenera Toplaka

'Odigrali smo prvo poluvrijeme možda i najbolje ove sezone. Točno onako kako smo željeli i pripremali utakmicu. Igrali smo visoki presing i prisiljavali Varaždince na greške. Mogli smo zabiti još koji gol u prvom dijelu', rekao je Goran Tomić, trener Lokomotive.

Varaždinci su u nastavku bili odlični, a da na golu 'lokosa' nije bio Ivo Grbić, pitanje je kako bi ovaj dvoboj završio.

'Izvanredno je branio. Zbog toga je jedan od najboljih vratara u ligi. Nisu bile to bravurozne obrane, ali točno je bio postavljen na pravom mjestu u pravo vrijeme', pohvalio je svog golmana trener Tomić.

• +13
Varaždin - Lokomotiva (23. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

'Prvo poluvrijeme bilo je bojažljivo, sramežljivo i uspavano. Vezni red katastrofalan, naročito dva zadnja vezna. Gosti su bili puni samopouzdanja i imali još šansi. Drugo poluvrijeme bilo je dijametralno suprotno. Htjeli smo ići preuzeti potpuni rizik, no Teklić je bio malaksao zbog temperature. Inače, bi probali s obojicom. Previše smo toga promašili u drugom dijelu. Barem da smo jednog zabili. Ali zato iz drugog poluvremena treba crpiti pozitivu', izjavio je trener Varaždina Samir Toplak.

Sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Emisiju 'Prva liga' možete gledati odmah nakon završetka posljednje utakmice kola. Više informacija OVDJE