BRZO KLIZANJE

Valentina Aščić 18. na Svjetskom prvenstvu

19.03.2024 u 11:09

Proteklog vikenda u Rotterdamu je održano Svjetsko prvenstvo u brzom klizanju na kratke staze. Na finalnom natjecanju sezone za seniore u 6 disciplina nastupilo je 73 klizačice i 96 klizača iz 37 zemalja

U pratnji trenera Dubravka Feldina na prvenstvu je nastupilo četvero hrvatskih predstavnika. Najbolji rezultat ostvarila je olimpijka Valentina Aščić plasmanom u četvrtfinale i osvajanjem 18. mjesta u disciplini 500m.

U istoj disciplini Katarina Burić osvojila je 28. mjesto. U konkurenciji seniora Ivan Martinić zauzeo je 41. mjesto na 1000m, a Martin Kolenc 47. na 500m.

Svjetskim prvenstvom završila je uspješna sezona natjecanja za seniore, a naše vrijedne juniore očekuje još završno natjecanje Alpe Adria Trophy serije koje se će se održati u 4. mjesecu u Celju.