SP U-17

Uzbekistan spustio na zemlju mlade Hrvate, prolaz upitan

24.10.2013 u 19:58

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina je blizu oproštaja od Svjetskog prvenstva u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Naši mladi nogometaši upisali su drugi poraz, sada od Uzbekistana 2:1, i prolaz u osminu finala ovisi o rezultatima u drugim skupinama

Poslije Maroka bolji je od momčadi Ivana Gudelja bio i Uzbekistan koji je u posljednjem ogledu skupine C slavio s 2-1. Hrvatska je tako ostala na tri boda (pobjeda protiv Paname) i na trećem mjestu (razlika pogodaka 3-5).

Ćaleta-Car je u 14. minuti nespretno, s koljenom, sa samo dva-tri metra udaljenosti, pogodio vlastitu mrežu za 1-0 Uzbekistana. Hrvatska je poravnala već u 28. minuti kada je pogodak, s desetak metara iskosa u suprotni kut, postigao Alen Halilović, svoj premijerni na prvenstvu.

No, Hrvatska je i dalje igrala slabo i sporo, a Uzbekistan je do pobjede i sedmog boda u skupini došao u 79. minuti kada je tromost hrvatske obrane iskoristio strijelac Boltaboev.

Hrvatska sada mora čekati rasplet situacija po skupinama i vidjeti hoće li biti među četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije koje također prolaze u osminu finala.

Gol Halilovića nije bio dovoljan

SP U17, skupina C, 3. kolo:
Uzbekistan - Hrvatska 2-1 (Ćaleta-Car 14-ag, Boltaboev 79 / Halilović 28)
Maroko - Panama 4-2 (Bnou-Marzouk 30, 40, Sakhi 49, Achahbar 85 / Wald 20, Zorrilla 88)
Redoslijed: 1. Maroko 7, 2. Uzbekistan 7, 3. Hrvatska 3, 4. Panama 0.