PREMIERSHIP

Uvjerljivi Liverpool i City; nova pljuska za Mourinha i ManU

24.11.2018 u 19:16

Od 16 sati u Engleskoj je igrano šest utakmica 13. kola Premier lige u kojima su nove pobjede upisali Manchester City i Liverpool, dok je Manchester United kiksao

Manchester City bio je uvjerljiv na gostovanju kod West Hama kojeg vodi njihov bivši trener Manuel Pellegrini. Građani su slavili 4:0 pobjedu i sve riješiči već u prvom poluvremenu.

David Silva pogodio je nakon kontre u 11. minuti, a osam minuta kasnije Sterling pogađa na dodavanje Sanea koji se i sam upisao u strijelce u 34. minuti uz asistenciju - Sterlinga! I četvrti gol djelo je Nijemca koji je točku na 'i' stavio u 90+3. minuti pogodivši iz poluvoleja. Zanimljivo, sva četiri gola postignuta su iz peterca!

Građani su tako ostali neporaženi u ligi, baš kao i Liverpool koji je s 3:0 bio bolji od Watforda.

Redse je na Vicarage Roadu u vodstvo doveo Mohamed Salah koji u 67. pogađa iz blizine nakon preciznog dodavanja Manea. Prednost je udvostručio Alexander-Arnold nevjerojatnim golom iz slobodnog udarca! Mladi desni bek je u 76. minuti s udaljenosti od 20-ak metara prebacio živi zid i neobranjivo pogodio u rašlje. Konačan rezultat postavio je Firmino u 89. minuti, piše goal.hr.

Od 82. minute Liverpool je igrao bez isključenog Hendersona koji je dobio drugi žuti karton, a napomenimo i kako se Dejan Lovren vratio u prvu postavu i pored Van Dijka odigrao svih 90 minuta, piše goal.hr.

Manchester United je na Old Traffordu ispustio dva boda protiv Crystal Palacea odigravši 0:0! Crveni vragovi nakon 13 kola imaju samo šest pobjeda uz tri remija i čak četiri poraza što ih drži na sedmoj poziciji i velikih šest bodova zaostatka za pozicijama koje vode u Ligu prvaka.

• +5
Premier liga, Manchester United - Crystal Palace Izvor: Pixsell / Autor: Dave Thompson/Press Association/PIXSELL

U derbiju 13. kolaTottenham je u subotu svladao Chelsea sa 3:1 zahvaljujući golovima Dele Allija (8), Harryja Kanea (16) i Son Heung-mina (54). Mateo Kovačić igrao je do 58. minute za Chelsea.