• Zadnja izmjena 19.11.2009 10:39
  • Objavljeno 19.11.2009 u 09:34
Sebastian Abreu

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: -

Nogometna reprezentacija Urugvaja zauzela je posljednje mjesto među putnicima na Svjetsko nogometno prvenstvo 2010. godine u Južnoj Africi

Urugvaj je u uzvratnom susretu dodatnih kvalifikacija u Montevideu odigrao 1:1 protiv Kostarike, međutim kako je u prvom susretu na gostovanju slavio 1:0, ipak ide na Svjetsko prvenstvo.

Domaćin je poveo u 70. minuti golom Sebastiana Abreua, no tri minute kasnije gosti su izjednačili, a strijelac je bio Walter Centeno. Do kraja susreta Kostarika je pokušala postići i drugi gol, no nije uspjela.

U samoj završnici utakmica je prekinuta na pet minuta zbog tučnjave televizijskih kamermana i rezervnih igrača Kostarike, no Švicarac Busacca je uspio smiriti strasti i privesti je kraju.

'Imam osjećaj kao da sanjam. Oduvijek sam maštao da ću zabiti gol koji će nas odvesti na SP, a sada sam to uspio', kazao je Abreu.

Urugvaj je dvostruki svjetski prvak (1930, 1950), a u Južnoj Africi će 11. put nastupiti na SP-u.

URUGVAJ - KOSTARIKA 1:1

MONTEVIDEO. Stadion Centenario - 60.000 gledatelja, sudac: Massimo Busacca (Švi)
Strijelci: 1:0 Abreu (70), 1:1 Centeno (74)

Žuti kartoni: Perez (31) / Bolanos (15), Miller (17)

URUGVAJ: Muslera - Scotti (od 72. Victorio), Lugano, Godin - A. Pereira, Perez, Eguren, M. Pereira - Lodeiro (od 81. A. Fernandez) - Suarez (od 65. Abreu), Forlan

KOSTARIKA: Navas - Umana, Marin (od 69. Saborio), Miller - Herrera, Centeno, Borges (od 58. Barrantes), Diaz - Bolanos, Nunez (od 64. Fonseca), Ruiz