• Zadnja izmjena 10.06.2009 21:48
  • Objavljeno 10.06.2009 u 20:24
Vitalij Mandžuk Ukrajina Kazahstan nogomet

Izvor: Reuters / Autor: -

Nakon osvojenog važnog boda u Zagrebu, ukrajinski nogometaši nisu propustili taj uspjeh potvrditi na domaćem terenu protiv Kazahstana. Iako su gosti poveli, Kijev je na kraju slavio dvostrukog strijelca Nazarenka
Sjajan pogodak za izjednačenje

Nakon uvodnog opipavanja snaga na stadionu Valerij Lobanovski u Kijevu u 19. minuti uslijedio je šok za domaćine. Kazahstanac Kukejev je u skoku nadvisio domaćeg vratara Boguša i poslao loptu prema mreži. Činilo se da će Ukrajinci ispucati loptu s gol crte, no brži je bio Nuserbajev i iz blizine potvrdio gol.

Uslijedio je nevjerojatan promašaj Voronjina, koji je s ruba peterca prebacio gol i ostavio u šoku svoga trenera. Ipak, Ukrajinci su izjednačili prije poluvremena i tako izbjegli paniku. Nakon nekoliko mlakih pokušaja loptu je na 25 metara postavio Nazarenko i iz slobodnog udarca pogodio lijeve rašlje. Neobranjivo.

Tri minute nakon predaha Ukrajincima je pao kamen sa srca. Milevski je proigrao Nazarenka, a ovaj je hladnokrvno progurao loptu kroz noge vratara, preokrenuo rezultat i izazvao euforiju na tribinama. Uslijedilo je zatišje, a u posljednjih 10 minuta obje su momčadi imale po jednu izglednu priliku. Prvo je Seleznov glavom popustio potvrditi pobjedu domaćina, a šest minuta prije kraja Kislicin je svladao ukrajinskog golmana, ali lopta je otišla nekoliko centimetara preko grede. Ostalo je 2:1.

Tako je Ukrajina u šestom kolu došla do treće pobjede (uz dva remija) i sa 11 osvojenih bodova izjednačena je s Hrvatskom na drugom mjestu. Ipak, Bilićevi izabranici imaju bolju gol razliku.