španjolska liga

U Primeri se zakuhalo; Real je iskoristio kiks Barcelone i Atletica, 'kraljevi' su opet 'u igri'

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 03.02.2019 23:23
  • Objavljeno 03.02.2019 u 23:23
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: n.n.

U susretu 22. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio Deportivo Alaves 3:0, a za iznenađenje kola pobrinuo se Real Betis koji je pobijedio Atletico Madrid 1:0...

Četvrtu uzastopnu ligašku pobjedu 'kraljevskom klubu" donijeli su Karim Benzema (30), Vinicius Junior (80) i Mariano Doaz (90). Hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je cijeli susret.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Real Betis koji je pobijedio Atletico Madrid sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Sergio Canales u 65. minuti iz jedanaesterca. Atletico je pobjedom mogao iskoristiti kiks Barcelone i približiti se Kataloncima na tri boda zaostatka, no sada je ugrozio i drugo mjesto jer se Real približio na dva boda zaostatka.

  • +8
  • +5

La liga, Real Madrid - Sevilla

Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Bio je to prvi poraz Atletica u posljednjih 20 utakmica u svim natjecanjima, te prvi poraz u prvenstvu u posljednjih 18 utakmica. Zadnji poraz momčad Diega Simeonea doživjela je u listopadu prošle godine u Ligi prvaka od Borussije Dortmund (0:4), dok je zadnju utakmicu u Primeri izgubila u rujnu prošle godine od Celte (0:2). Za goste je od 75. minute igrao Nikola Kalinić.

Villarreal je vodio 2:0 protiv Espanyola, a potom jedva spašavao i bod. Domaćin je poveo u 37. minuti Vicente Iborre u 37. minuti, a na 2:0 je povisio Santi Cazorla u 65. minuti. Espanyol se vratio u život u 75. minuti kada je Daniele Bonera skrenuo loptu u vlastitu mrežu, a šest minuta je izjednačio Roberto Rosales.

Na ljestvici vodi Barcelona s 50 bodova, Atletico Madrid je drugi sa 44 boda, a Real je treći s 42 boda.

Španjolska 1. liga

Villarreal-Espanyol2:2
Betis-Atletico Madrid1:0
Eibar-Girona3:0
Real Madrid-Alaves3:0
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Barcelona22155250
2.Atletico Madrid22128244
3.Real Madrid22133642
4.Sevilla22106636
5.Getafe2288632
6.Betis2295832
7.Alaves2295832
8.Valencia22612430
9.Real Sociedad2286830
10.Eibar2278729
11.Levante2276927
12.Athletic Bilbao22511626
13.Valladolid2267925
14.Espanyol22741125
15.Celta Vigo22661024
16.Girona2259824
17.Leganes2158823
18.Rayo Vallecano21651023
19.Villarreal22310919
20.Huesca22361315

Sljedeće utakmice

4.2.Rayo Vallecano-Leganes
8.2.Valladolid-Villarreal
9.2.Getafe-Celta Vigo
9.2.Atletico Madrid-Real Madrid
9.2.Espanyol-Rayo Vallecano
9.2.Leganes-Betis
10.2.Girona-Huesca
10.2.Valencia-Real Sociedad
10.2.Sevilla-Eibar
10.2.Athletic Bilbao-Barcelona