HT PRVA LIGA

U Koprivnici bez golova; utakmicu obilježila teška ozljeda igrača Gorice te situacija u kojoj je suigrač 'ukrao' Krstanoviću pogodak

06.06.2020 u 20:57

U prvoj subotnjoj utakmici 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige, u Koprivnici su Slaven Belupo i Gorica odigrali susret bez pogodaka (0:0)

Početak utakmice pamtit će se po ozljedi gostujućeg nogometaša Golubickasa. Mladi litavski ofenzivac teško je nastradao u duelu s domaćim stoperom Božićem. Nije bilo nikakve namjere, ali je deblji kraj izvukao Golubickas koji je pao nezgodno na glavu te je bio očito uzdrman i morao je napustiti igru.

Kasnije je došla informacija da je litavskom nogometašu slomljena vilica i da mora na operaciju.

Zatim je uslijedilo razdoblje oprezne igre u kojoj su obje momčadi čekale pogrešku suaprnika, a pravo uzbuđenje dogodilo se u 22. minuti. Glavčić je izveo korner, Krstanović je bio najviši u skoku, ali prije samog ulaska lopte u mrežu, Bogojević ju je dirao, a bio je u zaleđu. Tako je Krstanoviću suigrač 'ukrao' pogodak!

Do poluvremena vidjeli smo nekoliko sramežljivih pokušaja s obje strane. Slavenova igra previše se svodila na ubačaje za Krstanovića dok Goričani nisu imali mirnoće kod zadnjeg pasa.

I u nastavku slična situacija na terenu, bezopsni ubačaji, udarci iz daljine, ali obrane su bile spremne na sve izazove kao i ponajbolji pojedinci na travnjaku vratari Filipović i Kahlina.

Kako je dvoboj odmicao Slaven je postajao sve opasniji, a Kahlina se pretvarao u prvo ime susreta, ali u 75. minuti zamalo je domaćin doživio šok. Čabraja je proigrao Hamada koji je onda proslijedio do Mudrinskog, ali ovaj s desetak metara nije bio precizan i Gorica nije povelaa.

U zadnjih desetak minuta oba sastava držala su se mudrosti 'bolje vrabac u ruci nego golub na grani' i pazile da ne izgube bod pa je na kraju završilo najpoštenije.

• +7
Hrvatski telekom prva liga, 27. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Slaven Belupo-Gorica0:0
Varaždin-Dinamo Zagreb21:05