Serie A

Tudor slavio u susretu s Torinom, Nikola Kalinić igru napustio zbog ozljede koljena, Brozović sjajno asistirao

20.10.2019 u 17:44

Odigrana je većina utakmica osmog kola talijanske Serie A

U susretu osmog kola talijanskog nogometnog prvenstva Udinese, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, je pobijedio Torino s 1-0, Sampdorija i Roma su odigrali bez golova, dok je Cagliari pobijedio SPAL s 2-0.

Pobjedu Tudorovoj momčadi donio je Stefano Okaka golom u 42. minuti. Bila je to druga pobjeda momčadi iz Udina u zadnja tri kola, te treća ukupno ove sezone.

Sampa i Roma su odigrali slabu utakmicu bez golova, ali i bez pravih prilika. Domaćin je tako ostao na začelju ljestvice, dok je Roma propustila priliku približiti se četvrtoj poziciji na bod zaostatka.

Gosti su od 86. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen nizozemski napadač Justin Kluivert. Kod Rome je u početnom sastavu bio hrvatski napadač Nikola Kalinić no zbog ozljede koljena morao ne napustiti teren u posljednjim trenucima prvog dijela.

• +7
Serie A, Sampdoria - Roma Izvor: EPA / Autor: SIMONE ARVEDA

Cagliari je pobijedio SPAL s 2-0, golovima Nainggolana (10) i Faraga (67). Marko Rog je odigrao cijeli susret za domaći sastav, dok Karlo Letica nije nastupio za goste.

U prvom nedjeljnom susretu Inter je u gostima dobio Sassuolo s 4-3, a vodeći pogodak za "Nerazzurre" postigao je u 2. minuti Lautaro Martínez nakon asistencije Marcela Brozovića. Hrvatski veznjak bio je blizu tome da se upiše u strijelce, ali je njegov pokušaj iz slobodnog udarca u 41. minuti bio trunku neprecizan.

Za Inter po dva pogotka su postigli Lautaro Martínez (2, 71-pen) i Romelu Lukaku (38, 45-pen), dok su strijelci za Sassuolo bili Domenico Berardi (16), Filip Đuričić (74) i Jeremie Boga (81).

U nedjelju se još sastaju Parma - Genoa i Milan - Lecce, dok je u ponedjeljak na rasporedu susret Brescia - Fiorentina.

Na ljestvici vodi Juventus s 22 boda, Inter na drugom mjestu ima bod manje, a treća je Atalanta sa 17 bodova. Na začelju je Sampdorija sa svega četiri boda.