KRAJ ZA S. ARABIJU

Trostruki azijski prvak ispao nakon drugog kola

13.01.2011 u 20:08

Nogometna reprezentacija Saudijske Arabije ostala je bez plasmana u četvrtfinale Azijskog prvenstva u Dohi nakon što je upisala i drugi poraz u B skupini i to od Jordana 0:1. U susretu drugog kola B skupine Azijskog nogometnog prvenstva reprezentacija Japana je pobijedila Siriju 2:1.

Jedini pogodak postigao je Bahaa Abdelrahman u 42. minuti utakmice nakon velike pogreške vratara Waleeda Abdullaha. Trostruki azijski prvak je u prvom kolu izgubio od Sirije 1:2 nakon čega je Portugalac Jose Peseiro dobio otkaz. Protiv Jordana momčad je privremeno vodio Nasser Al Johar.
U susretu drugog kola B skupine Azijskog nogometnog prvenstva reprezentacija Japana je pobijedila Siriju 2:1.

Golove za japansku vrstu postigli su Makoto Hasebe (35) i Keisuke Honda (82-11m), dok je strijelac za Siriju bio Firas Al Khatib (76-11m). Obje momčadi utakmicu su završile s igračem manje - u 72. minuti je isključen japanski igrač Eiji Kawashima, a u sudačkoj nadoknadi 'pocrvenio' je i Nadim Sabag.

Na ljestvici vode Japan i Jordan sa po četiri boda, Sirija ima tri, a Saudijska Arabija nema niti jedan bod.