ISKRENI PORTUGALAC

Trener Tottenhama Jose Mourinho na presici govorio o Dinamu, a dotakao se i hrvatskog nogometa te svojeg gostovanja u Zagrebu

26.02.2021 u 20:23

Nogometaši zagrebačkog Dinama u osmini finala Europske lige igrat će protiv Tottenhama, a ždrijeb u Nyonu, poslijepodne na novinskoj konferenciji, prokomentirao je trener engleske momčadi Jose Mourinho

Bila je to redovna presica, a za hrvatsku javnost je bila zanimljiva zato, jer je jedna od tema bio Dinamo koji je sljedeći suparnik londonskog kluba.

'U ovoj fazi natjecanja više nema laganih protivnika i prije ili poslije ćeš morati igrati protiv najboljih. Bilo bi mi drago da bude ponovno engleski finale, ali to je još daleko. Cilj je prvo pobijediti Dinamo', rekao je portugalski stručnjak pa dodao:

'Dinamo je dvaput pobijedio Krasnodar, a protiv ruskih klubova nikad nije lako igrati. Lako su osvojili i skupinu u kojoj su bili Wolfsberger, CSKA i Feyenoord. Svake godina sudjeluju u europskim natjecanjima.'

Prisjetio se svojeg susreta s 'modrima'...

'Igrao sam protiv njih u Ligi prvaka s Real Madridom. To je hrvatski nogomet, prepun talenata. To je nogometna zemlja. Vjerujem da ćemo igrati kod njih, imaju dobar stadion. Nije predaleko. Ima nekoliko pozitivnih stvari, ali najvažnije je da prođemo u četvrtfinale', zaključio je Mourinho.

• +34
Dinamo - Krasnodar, šesnaestina finala Europske lige, 2020/21. Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

Inače, Mourinho je do sada dva puta sudjelovao u najmasovnijem europskom nogometnom kupu i oba puta je slavio. S Portom 2003. i na klupi Manchester Uniteda 2017.

Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal