REAKCIJE IZ GRADSKOG VRTA

Trener Slaven Belupa otkrio što je još na poluvremenu rekao svojim nogometašima, a u svlačionici Osijeka - tuga

29.01.2022 u 18:33

Nogometaši Slavena Belupa u susretu su 21. kola HT Prve lige iznenađujuće su kao gosti u Gradskom vrtu svladali Osijek sa 2:1, a iz obje svlačionice dali su komentar na utakmicu

Trener Slaven Belupa Zoran Zekić bio je ponosan na prezentaciju svojih igrača u susretu protiv Osijeka…

'Rekao sam igračima već na poluvremenu da sam ponosan, a sada sam još više jer smo se Osijeku nametnuli u svim linijama tijekom 90 minuta. Dečki vjeruju u sebe i igraju dobro. Naravno, bit će još amplituda, ali na dobrom smo tragu i vjerujem da ćemo još rasti. Čestitam cijeloj momčadi', izjavio je Zekić.

Iz osječke svlačionice komentar je za službenu stranicu kluba dao Kristian Fućak koji je debitirao u prvoligašu s Drave. Ofenzivac s Grobnika odigrao je dobro poluvrijeme i pokazao mnoge zanimljive karakteristike. Ipak, nije uspio značajnije promijeniti tijek utakmice i spriječiti da bodovi odu u Koprivnicu.

Osijek - Slaven Belupo 0:1 (Lovro Zvonarek, 49) Izvor: tportal.hr / Autor: areasport/tportal

'Imali smo inicijativu, dobili rani gol pa onda i drugi… Na žalost nismo uspjeli okrenuti rezultat. Kada je Caktaš zabio za smanjenje suparničkog vodstva mislio sam da ih imamo, ali Slaven Belupo se uspio obraniti. Njima čestitke na pobjedi, mi moramo u iduću utakmicu ući puno bolje i tražiti pobjedu', izjavio je Fućak i dodao:

'Sve momčadi u HT Prvoj ligi imaju svoju kvalitetu, posebno su motivirane protiv ove četiri momčadi iz vrha i ako ne budemo na najboljoj razini nećemo lako dolaziti do pobjeda.'

Osijek - Slaven Belupo 0:2 (Tomislav Božić, 68) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

'Iz našeg kuta jedna čudna energija i isto takva utakmica, posebno u prvom poluvremenu. Imali smo jako puno pogrešaka i ono što se moglo brzo primijetiti je da je cijela momčad bila u nekakvom grču. A kada je tako onda vas to sputava da budete bolji i u tehničkoj izvedbi. U drugom dijelu smo pokušali jače pritisnuti, ali ne znam ni sam kako smo primili onakve golove. Sve u svemu, zaslužena pobjeda Slaven Belupa i ovom prilikom im čestitam', izjavio je pomoćni trener Nino Bule.

'Nismo bili na očekivanoj razini i to moramo priznati. Takav je bio dan i takva utakmica i sve skupa moramo što prije zaboraviti i već se okrenuti sljedećem protivniku. Vidi se da nema papirnatih favorita ako ne pružite sve na terenu. Mislim da ne možemo zamjeriti našim dečkima u smislu da nisu htjeli, ali ništa im nije išlo. Bili su, ponovit ću, u velikom grču što se tiče rezultatskog opterećenja, ali smo mi tu da ih vratimo u normalnu kolotečinu što nas je krasilo cijelo vrijeme. Siguran sam da ćemo u tome uspjeti.'

Osijek - Slaven Belupo 1:2 (Mijo Caktaš, 74) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal