'bili' su se spasili

Trener Osijeka Nenad Bjelica nije zadovoljan remijem u derbiju: Hajduk je dobra momčad, ali mi smo malo više zaslužili pobjedu...

03.10.2021 u 22:36

Derbi 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Osijeka i Hajduka u Gradskom vrtu završio je bez pobjednika, 1:1. No, domaća je momčad bila bliže pobjedi, Mierez je u 90. minuti mogao presuditi 'bilima'

'Dobro smo ušli u utakmicu, a Hajduk je dobra momčad. U dobroj smo formi, ali gledajući 90 minuta mislim da smo mi malo više zaslužili pobjedu jer smo imali bolje šanse, pogotovo ona Mierezova u 90. minuti', rekao je nakon utakmice trener Osijeka Nenad Bjelica i dodao:

'No, zadovoljan sam kako smo se borili. Bilo je tu dosta dobrih situacija i šuteva, ali nismo zabili - to je nogomet. Bila je dobra utakmica i možemo biti zadovoljni.'

Hajduk je u nastavku utakmice promijenio sustav i doslovno 'otvorio' prostor Osijeku...

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +16
NK Osijek - NK Hajduk, HT Prva liga, 3.10.2021. Izvor: Cropix / Autor: Vlado Kos / CROPIX

'Bilo je dosta nadmudrivanja u prvom dijelu jer je Hajduk igrao nešto što nikad prije nije. Branio se u 4-3-3 i puštao nas na bokove', analizirao je utakmicu Bjelica i dodao:

'Onda su u drugom dijelu promijenili sustav i imali smo ih potpuno pod kontrolom. Za nas je bila dobra odluka Hajdukovog trenera da promijeni sustav, bilo nam je lakše, došli smo do šansi, ali ne i do pobjede. Imam nekoliko ozlijeđenih, ali prvi tjedan ću iskoristiti za regeneraciju, a onda priprema za Slaven Belupo', zaključio je Bjelica.

NK Osijek - NK Hajduk 1:1 sažetak Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Osijek - NK Hajduk 1:1 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Dinamo Zagreb-Hrvatski dragovoljac8:0
Osijek-Hajduk1:1