šok na maksimiru

Trener Dinama Ante Čačić je nakon neočekivanog remija protiv Škupija na kraju iskreno priznao: Blamaža? Može se tako reći...

20.07.2022 u 08:43

Dinamo je u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka na Maksimiru odigrao 2:2 protiv makedonskog prvaka Škupija. Nije potrebno isticati da su svi bili šokirani ovakvim završetkom utakmice, a trener Dinama Ante Čačić pokušao je objasniti razloge

'Svaka je utakmica za sebe, rekao sam da neće biti lagano. Gosti su se pokazali kao neugodna momčad, no mi smo primili dva jeftina gola', rekao je trener Dinama Ante Čačić odmah po svršetku utakmice za HTV i dodao:

'Dominirali smo, ali je teško očekivati dobar rezultat, posebno kada se prime jeftini golovi. Igra se još jedna utakmica. Prednost je to što više nema pravila gola u gostima. Imali smo previše individualnih pogrešaka, ali pokazali smo da smo bolja momčad. To je jednostavno takva utakmica. Dobri su oni, čvrsti u duelima, brzi... Mi smo relativno lako, jeftino primili dva gola. Prvo poluvrijeme nam praktički nisu ulazili u šesnaesterac, u drugom smo dominirali... Ali, teško je očekivati dobar rezultat kad primiš takva dva komada kakva smo mi primili danas...'

No, previše je bilo propusta u igri, 'modri' su poveli 2:1 u 86. minuti, a onda samo tri minute kasnije primili jeftini gol za 2:2...

'Imali smo Drmića i Petkovića gore, po bokovima Špikića i Ivanušeca, u centrali Mišića i Ademija, pridodavali su se Ljubičić i Moharrami koliko god su mogli... Oni su nam iz prvog ulaska u šesnaesterac zabili gol. Bili smo previše nervozni nakon što smo poveli. Ne znam zašto nas ta nervoza hvata, tako je bilo i protiv Lokomotive. No, imamo još 90 minuta za popraviti stvari', razmišlja Čačić.

U ranoj fazi utakmice ozlijedio se Josip Šutalo...

'To nas je poremetilo, to je bila neplanska izmjena. Šutalo je dosta miran u iznošenju lopte i zbog toga smo imali rupu od 10 - 15 minuta', otkrio je trener Dinama Ante Čačić.

Nešto kasnije, na konferenciji za medije, Čačić je još jednom pokušao pronaći razloge za ovaj rezultatski debakl.

'Vidjeli smo zanimljivu utakmicu, prvih 90 minuta. Utakmica protiv momčadi za koju smo pričali da su autsajderi, ali su se pokazali čvrstima. Znali smo kako funkcioniraju, ali utakmice je završila 2:2, odlučivat će se u Skoplju. Puno smo se potrošili, ostali bez dva igrača (Šutalo i Theophile koji je ozlijedio zadnju ložu). Mislim da smo dobro ušli u utakmicu do izlaska Šutala, pa smo se malo tražili. Momčad smo pripremali na njihovu šprancu u igri, duga lopta, a onda tako primimo gol', opravdavao se Čačić pa nastavio:

• +61
Dinamo - Škupi, 2. pretkolo Lige prvaka, 2022/23. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

'Drugo poluvrijeme smo imali igru, učinili smo sve s izmjenama da budemo opasniji, došli smo do vodstva, a onda opet jeftino primimo gol. Tehnička greška. Sve u svemu nisam zadovoljan, nismo očekivali takav rezultat, ali ispred nas je još 90 minuta. Moramo sve izanalizirati, moramo biti bolji u Skoplju. Optimist sam, ova utakmica je pokazala da s pravom tako mislim, tamo će biti dosta drugačija utakmica.'

U čemu je bio problem Dinama ovdje na Maksimiru, pred svojim navijačima?

'Napravila se atmosfera mi smo Dinamo, mi smo apsolutni favoriti, a kad tako ne krene utakmica krene nervoza. Njihova momčad je dobivala više duela, tu smo bili svileni, ali kad pogledate oni su nam dvaput ušli u 16 metara, napravili dvije akcije. Prvi gol dubinska lopta, drugi gol ste vidjeli i sami. Jako loša reakcija naše obrane i 2:2. Sutra je novi dan, ni pobjedom ne bi bilo sve riješeno, naše su namjere jasne i dalje', kazao je Čačić koji je morao odgovoriti i na neugodno pitanje - je li ovih 2:2 protiv Škupija na Maksimiru blamaža?

'Gledajte, ako napravite iz tog kuta da je Škupi iz Makedonije, koja nema rejting, možemo to tako reći. Nismo zadovoljni rezultatom, ali nogomet je takav, svi imaju šanse. Puno stvari nam se poklopilo krivo, nedostajao nam je mirniji pas da uđemo u šanse. Imali smo poteškoća, držim da je adaptacija momčadi na dva napadača nije usvojena, ne bih rekao da je velika blamaža. Htjeli smo, išli smo, ali smo napravili puno loših stvari', rekao je Čačić koji je u utakmicu krenuo s Mislavom Oršićem na klupi:

'Imao je veću pauzu, kasnije se priključio, igrao je tridesetak minuta. Teško mi je reći bi li ga sada stavio u prvih 11. Ideja nam je bila igrati s povučenijim Petkovićem uz Drmića, ići naprijed s više igrača. Htjeli smo da Špikić i Ivanušec ulaze u sredinu, otvaraju prostor za Ljubičića i Moharramija. Oni su nam iz jedne akcije u prvom dijelu zabili gol. Brzi su i snažni, malo su nam toga napravili. Utakmice za prolaz se igraju 180 minuta, sada je pritisak na njima. Očekujemo bolji nastup u Skoplju', zaključio je Ante Čačić.